korpol.pl

Internet Komputery Marketing

ccleaner czy warto
Komputery

CCleaner – czy warto?

Pamięć komputera należy co jakiś czas czyścić. W tym celu najlepiej posługiwać się sprawdzonym i przetestowanym programem antywirusowym. Dzięki niemu komputer będzie miał lepszą ochronę przed jakże licznymi zagrożeniami.

Czemu pamięć komputera ulega spowolnieniu?

Po pierwsze dlatego, że, podobnie jak reszta elektronicznych sprzętów, z czasem się zużywa. Po drugie, za jej spowolnienie odpowiada też coraz większa liczba plików na komputerze. Gry i aplikacje pobierane z Internetu na dysk twardy także dają pamięci komputera nieźle popalić. Wreszcie wirusy komputerowe też są winne temu, iż staje się ona mniej wydolna.

Co się stanie, gdy na dysk twardy komputera wgra się CCleaner?

Po pierwsze, zyska on narzędzie, dzięki któremu będzie bardziej odporny na działanie wirusów. Po, drugie po przeskanowaniu całego systemu pojawi się lista, które pliki i wpisy należy natychmiast usunąć, a które można zostawić. Po trzecie, dzięki temu oprogramowaniu komputer zyska ochronę w czasie rzeczywistym. Po, czwarte CCleaner będzie na bieżąco przypominał właścicielowi sprzętu, aby nie zaniedbywał operacji skanowania i czyszczenia pamięci komputera. Po piąte, wyżej wymieniony program będzie w oknie dialogowym wyświetlał, które strony internetowe są całkowicie bezpieczne dla użytkownika, a które lepiej omijać z daleka.

CCleaner czy warto?

Zdania na ten temat są podzielone. Niemniej większość internautów uważa, że warto mieć go na komputerze. CCleaner to oprogramowanie, które w bardzo skrupulatny sposób przygląda się wszystkim plikom i rekomenduje, aby usunąć tylko te pliki, które stanowią faktyczne zagrożenie dla poprawności działania komputera. Jest to przemyślany i bezpieczny produkt. Niemniej nie należy mu ślepo ufać. To tylko program. To od przytomności i rozeznania użytkownika komputera najbardziej zależy, czy podczas skanowania nie zostanie usunięte za dużo plików.

Za co użytkownicy kochają CCleaner?

Po pierwsze za to, że jest stosunkowo prosty w obsłudze. Ma bardzo klarowny i przejrzysty panel sterowania. Oprogramowanie to – jeżeli ma się je w wersji premium, samo ustala harmonogram codziennego skanowania. Dzięki niemu nie trzeba się też martwić, że sprzęt padnie ofiarą hakerów. Ma ono również solidne zabezpieczenia, które nie tak prosto obejść. Poza tym CCleaner jest na tyle uniwersalny, że pasuje zarówno do starych, jak i do nowych wersji Windowsa. I, co najważniejsze, jest już na rynku komputerowym tyle lat, a to najlepsza rekomendacja z możliwych.

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.