Tutaj jesteś

Wyjaśniamy jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa

8 stycznia 2022 Komputer jak udostępnić internet z telefonu na laptopa

Udostępnianie Internetu jest niezwykle przydatne w czasie awarii służbowego lub domowego łącza. Jeśli ktoś pracuje lub studiuje zdalnie, to musi mieć Internet i wszelkie przerwy w połączeniu działają na jego niekorzyść.

Udostępnianie Internetu

Niestety pewnych sytuacji nie da się przewidzieć, dlatego warto wiedzieć jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa. Taka wiedza prędzej czy później może okazać się przydatna. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nie jest to wiedza specjalistyczna i tak naprawdę każdy może tego dokonać. Zanim zabierzesz się za udostępnianie Internetu musisz pamiętać o kilku kwestiach i zasadach. Przede wszystkim należy się upewnić, że dalej masz dane do wykorzystania. Może się zdarzyć sytuacja, że nie będzie połączenia z Internetem, mimo że urządzenia będą dla siebie widoczne. Ludzie często myślą, że to błędy związane z oprogramowaniem lub sprzętowe są odpowiedzialne za brak Internetu. Prawda jest jednak taka, że głównym winowajcą jest brak danych mobilnych. Warto mieć na uwadze, że niektóre urządzenia mają problemy z konfiguracją połączenia.

jak udostępnić internet z telefonu na laptopa

Jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa?

Większość komercyjnych komputerów i telefonów dostępnych w Polsce działa na jednym z trzech najpopularniejszych systemów — Windows, iOS lub Android, a mimo to zdarzają się problemy z kompatybilnością. Dlatego trzeba o tym pamiętać i dopiero później przejść do udostępniania Internetu z telefonu komórkowego. Najprostszy sposób to oczywiście zrobienie przenośnego hotspotu Wi-Fi z telefonu. Dzięki temu będziesz mógł się podłączyć każdym urządzeniem mobilnym lub komputerem wyposażonym w sprawną kartę sieciową. Udostępnianie Internetu wygląda bardzo podobnie, zarówno w systemach Android, jak i iOS. Najpierw należy się upewnić, że masz włączoną „Dane mobilne”. W niektórych telefonach może być ta funkcjonalność oznaczona jako „Dane komórkowe”. To dzięki temu masz dostęp do Internetu za pośrednictwem operatora. Następnie wejdź w „Ustawienia” i wybierz „Hotspot osobisty”.

jak udostępnić internet z telefonu na laptopa

Jak wykryć sieć WiFi?

W zależności od systemu może się nazywać inaczej, ale zawsze będzie służyć do tego samego. Następnie wybierz „Przenośny hotspot Wi-Fi” i na ekranie powinna się wyświetlić nazwa udostępnianej sieci, a także hasło do niej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że hasło oraz nazwę możesz w dowolnym momencie zmienić i dopasować do swoich preferencji. Przy pomocy niewielkiego suwaczka można uruchomić tę funkcję. W ten sposób telefon może stać się przenośnym hotspotem, który będzie udostępniał Internet innym urządzeniom. Trzeba jednak uważać, ponieważ dane komórkowe lecą bardzo szybko i w krótkim czasie można wyczerpać pakiet. Wystarczy, że komputery i telefony mają włączone Wi-Fi i powinny zobaczyć udostępnianą sieć. Wystarczy wejść w tę sieć i wpisać hasło, żeby się z nią połączyć. Warto dodać, że jest to najprostszy sposób na udostępnienie Internetu, ponieważ nie wymaga podłączenia żadnych kabli i stosowania zewnętrznych urządzeń. Należy jednak pamiętać, że przy pomocy kabla USB również można włączyć udostępnianie Internetu dowolnemu komputerowi stacjonarnemu. Teraz już wiesz, jak udostępnić Internet z telefonu na laptopa!

aparat bezlusterkowy

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak otworzyć plik AVIF