Tutaj jesteś

Jak uruchomić internet z karty sim w laptopie?

16 stycznia 2021 Komputer jak uruchomić internet z karty sim w laptopie

Laptopy to genialne komputery – przy zachowaniu wszystkich możliwości standardowego peceta, dają dodatkowo szanse przemieszczania się właściwie w dowolne miejsce. Problem tylko w tym, że nie zawsze tam, gdzie się udamy z laptopem, dostępne będzie Wi-Fi. A jak każdy wie, komputer, który nie jest podłączony do internetu, staje się niemal bezużyteczny. Rozwiązaniem tego problemu jest internet z karty sim.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest internet z karty sim
  • jak uruchomić internet z karty sim w laptopie
  • połączenie z internetem za pomocą sieci telefonicznej

Zobacz także: https://www.korpol.pl/ile-kosztuje-karta-sim/

Czym jest internet z karty sim?

Przed przystąpieniem do objaśniania tego, jak uruchomić internet z karty sim w laptopie, najpierw warto wyjaśnić laikom to, czym tak naprawdę jest taki internet. Brak tej wiedzy może bowiem prowadzić do wielu nieporozumień oraz możliwych popełnianych błędów.
Każdy użytkownik smartfona wie, że ma dostęp do internetu. Pochodzi on z sieci komórkowej, która pracuje w oparciu o liczne nadajniki. Telefony łączą się z siecią przy pomocy kart sim, na których zakodowane są takie dane, jak numer telefonu i informacje o obsługującym daną kartę operatorze, lecz również i te, które pozwalają podłączyć się do internetu. I to właśnie ta karta może być użyta również do podłączenia laptopa do internetu – trzeba tylko wiedzieć, jak ją w tym celu użyć.

Jak uruchomić internet z karty sim w laptopie?

Najprostszym sposobem na to, aby uzyskać w ten sposób połączenie z siecią, jest użycie do tego celu specjalnego, dostarczonego przez operatora komórkowego modemu. Jest to niewielkie urządzenie, które przypomina nieco przerośniętego pendriva. W jego wnętrzu umieszcza się kartę sim na identycznej zasadzie co w telefonie. Następnie modem wkłada się do gniazda USB komputera. System w komputerze automatycznie wykryje podłączone urządzenie, a także jego przeznaczenie, co skutkować będzie zainstalowaniem odpowiednich sterowników, a tym samym podłączenie do internetu. Po tej czynności korzystanie z komputera i sieci będzie identyczne jak w przypadku domowego Wi-Fi. Znacznie łatwiej mają ci posiadacze komputerów, których maszyny posiadają wbudowany modem. W takiej sytuacji trzeba tylko odnaleźć w obudowie odpowiednie gniazdo na kartę sim, a następnie ją tam umieścić. Cały proces instalacji również przebiegnie automatycznie.

Połączenie z internetem za pomocą sieci telefonicznej

Sieć telefoniczna przez wiele lat zmieniła się nie do poznania. Obecnie służy nie tylko do wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania smsów, lecz również do transmisji danych internetowych. Wystarczy tylko podłączyć ją do danego urządzenia, aby uzyskać dostęp do sieci. W przypadku telefonu nie jest to problem, lecz jeśli chodzi o komputer, to wielu użytkowników ma poważne kłopoty.

aparat bezlusterkowy

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak otworzyć plik AVIF