Tutaj jesteś

Wyjaśniamy jak udostępnić Internet iPhone

8 stycznia 2022 Smartfon jak udostępnić internet iphone

Wiele osób zastanawia się jak udostępnić internet iphone. Jest to niezwykle przydatne, gdy zostanie przerwane połączenie z siecią, a potrzebujemy szybko dostępu do internetu.

Czym jest hotspot osobisty?

Hotspot osobisty pozwala udostępnić połączenie z internetem innym urządzeniom. Warto też wspomnieć o funkcji Instant Hotspot, która pozwala przyłączyć się do hotspotu osobistego bez obowiązku podawania hasła. Warto mieć na uwadze, że od operatora zależy dostępność hotspotu osobistego. Z tego powodu mogą być nawet naliczane dodatkowe opłaty. Model Iphone’a również ma wpływ na to, ile urządzeń będzie mogło się jednocześnie połączyć z hotspotem osobistym. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u operatora komórkowego. Gdy z jakichś powodów nie masz dostępu do internetu na swoim komputerze to wiedza, jak udostępnić internetu z telefonu iPhone może się przydać. Taka sytuacja może się przytrafić na uczelni, w miejscu pracy, w podróży, a także podczas spotkania ze znajomymi lub imprezy. W takiej sytuacji można stworzyć swój mobilny punkt dostępu, dzięki danym dostępnym w pakiecie na telefonie iPhone.

jak udostępnić internet iphone

Jak udostępnić Internet iPhone?

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie funkcji „Hotspot osobisty”. Najpierw jednak upewnij się, czy taka funkcja nie jest zablokowana w twoim planie taryfowym. Może się okazać, że operator sieci komórkowej zablokował tę opcję i wtedy trzeba się niestety osobiście skontaktować z operatorem. Żeby to sprawdzić, musisz wejść w „Ustawienia”, a następnie wybrać „Sieć komórkowa”. W tym okienku możesz zobaczyć, czy opcja „Hotspot osobisty” jest dostępna. Jeśli funkcja nie jest zablokowana to wystarczy dotknąć przycisk „Dopuszczaj innych”. Trzeba też oczywiście włączyć transmisję danych komórkowych na telefonie oraz upewnić się, że sygnał internetu jest wystarczająco dobry. Warto się także upewnić, czy pakiet transferu się nie wyczerpał. Podczas udostępniania sieci bateria w telefonie rozładowuje się bardzo szybko, dlatego warto podłączyć telefon do ładowarki lub powerbanka, jeśli tylko masz taką możliwość.

jak udostępnić internet iphone

Stworzenie punktu dostępu

Dzięki stworzeniu punktu dostępu przez Wi-Fi będziesz mógł łączyć się z udostępnioną siecią na innych urządzeniach mobilnych oraz telefonach komórkowych. Należy też pamiętać o ustawieniu hasła do Wi-Fi. Nie powinno być zbyt proste, ponieważ inne osoby będą wtedy mogły bardzo łatwo podłączyć się pod naszą sieć. Warto dodać, że hasło musi się składać przynajmniej z ośmiu znaków. Na uwagę zasługuje fakt, że podłączenie telefonu do hotspota wygląda identycznie w przypadku urządzeń z systemem iOS oraz Android.

W telefonie, za pomocą którego chcesz się połączyć z punktem dostępu aktywuj funkcję Wi-Fi. Na liście sieci należy odszukać nazwę telefonu iPhone, który jest wykorzystywany jako osobisty hotspot. Wystarczy stuknąć w nazwę sieci i wpisać hasło, które wcześniej ustanowiłeś. Trzeba jeszcze chwilę poczekać, aż urządzenia połączą się ze sobą. W tym momencie pasek stanu powinien pokazać liczbę podłączonych urządzeń i zmienić barwę na niebieską. Warto mieć na uwadze, że przy użyciu funkcji Wi-Fi można się także połączyć z hotspotem za pomocą komputera wyposażonego w system Mac.

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

chłodzenie telefonu