korpol.pl

Internet Komputery Marketing

przesyłka w paczkomacie
Zakupy

Czy przesyłka w paczkomacie może zamarznąć?

Paczkomaty podbiły branżę ecommerce, ale nie tylko – również osoby prywatne chętnie korzystają z tego sposobu nadawania i odbierania przesyłek. Zapewniają wygodne nadawanie, jak i odbieranie paczek, a przy tym usługa jest w przystępnej cenie. Wśród klientów często rodzi się jednak wątpliwość, jak paczkomaty sprawują się zimą. Czy przesyłka w paczkomacie może zamarznąć? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Czy paczkomaty są ogrzewane?

Z paczkomatami wysyłanie i odbieranie przesyłek jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Bez stania w długich kolejkach, bez oczekiwania na kuriera. Zawsze wtedy, gdy znajdziesz chwilę na nadanie lub odbiór paczki. Wystarczy skorzystać z Paczkomatu, który zlokalizowany jest w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Zanim zdecydujesz się na usługi, sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania – m.in., ile czeka paczka w paczkomacie, czy przesyłka w paczkomacie może zamarznąć, czy można przedłużyć czas pobytu paczki w paczkomacie.

  • Paczkomaty oferują dostępność 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Odbiorca ma 48h od czasu trafienia paczki na jej odbiór. Jeśli tego nie uczyni, paczka wróci do nadawcy.
  • Paczkomaty nie są ogrzewane, ale w związku z krótkim czasem odbioru, nie ma dużego ryzyka, że towary zamarzną.
  • Paczkomaty nie są również klimatyzowane, więc operator nie ponosi odpowiedzialności za towary, wymagające utrzymania niskiej temperatury.
  • Czas przesyłki można wydłużyć w aplikacji wciskając przycisk Przedłuż, który będzie widoczny na 12h przed upływem terminu odbioru przesyłki (z punktów czynnych 24h/dobę) lub na 24h w przypadku punktów z ustalonymi godzinami otwarcia. Usługa ta kosztuje 7,99 zł.

Czy przesyłka może zamarznąć w paczkomacie?

Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, paczkomaty nie są ogrzewane ani klimatyzowane. W związku jednak z tym, że czas na odbiór przesyłki nie jest długi, to raczej nie należy obawiać się tego, że przesyłka zamarznie – najlepiej ją po prostu prędko odebrać. Zalecamy przede wszystkim, by nie pozostawiać paczki na noc, gdy temperatury są najniższe. Oczywiście po stronie nadawców leży także to, by odpowiednio zabezpieczyli przesyłkę. Najlepiej w środku umieścić sporo różnego rodzaju wypełnień, np. papier, chrupki. Doskonałym wyborem będzie styropian, który pełni funkcję doskonałego izolatora ciepła.

Szukasz alternatywnych metod nadawania przesyłek? Możesz skorzystać z usług brokera kurierskiego – tanie przesyłki kurierskie Sendit to wiele możliwości – nadasz do paczkomatu, punktu odbioru albo pod wskazany adres w najkorzystniejszych cenach. Wysokość opłat za usługi możesz sprawdzić np. tutaj: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/dpd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *