korpol.pl

Internet Komputery Marketing

call center
Smartfony

Czym zajmują się osoby pracujące w call center?

Klient otrzymał niespełniający oczekiwań produkt, chce dowiedzieć się jak skorzystać z wybranej usługi, chce uruchomić pozyskane urządzenie, ale nie wie jak? We wszystkich takich sytuacjach z pomocą przychodzą pracownicy telefonicznych działów obsługi klientów. We współczesnym świecie taki kontakt jest dla firm kluczowy, gdyż klientom w coraz większym stopniu zależy na szybkim uzyskaniu dostępu do niezbędnych informacji. Sposób realizowania usług w działach obsługi klientów bezpośrednio wpływa na zadowolenie klientów. O jakości obsługi klientów decydują konsultanci, którzy zajmują się bezpośrednim kontaktem z klientami.

Szybki kontakt, miła obsługa

W każdym call center decydujący wpływ na sposób realizowania obsługi klientów mają pracownicy. Nie każdy ma predyspozycje do realizowania pracy z klientami. Dotyczy to szczególnie kontaktu za pośrednictwem telefonów. Pracownicy w takich działach muszą być kulturalni oraz komunikatywni. Pozwala to z jednej strony zapewnić odpowiednią atmosferę podczas rozmowy z klientami, a jednocześnie przedstawić klientom informacje, które pozwalają dokonać właściwego wyboru oferty, czy też rozwiązać konkretny problem. Sprawnie realizowana pomoc jest w stanie zapewnić, że klient nabierze pozytywnego nastawienia w stosunku do firmy.

Wydajna praca konsultanta telefonicznego

Jeśli w firmie zamierzasz stworzyć efektywnie działający dział obsługi klienta, niezbędne jest wykorzystanie takiego systemu oraz zapewnienie takiej organizacji pracy, które zapewnią możliwość wykonywania przez konsultantów pracy w sposób maksymalnie wydajny.

Dla uzyskania poprawy jakości realizowanej pracy wykorzystać można programy, które:

  • pozwalają pozyskać statystyki z pracy call center
  • zapewniają dane do analizy i oceny organizacji pracy
  • umożliwiają uzyskać dostęp do statystyk konkretnych kampanii

Im lepszy program wybierze się dla firmy, tym w znacznie większym stopniu można liczyć na wygodny dostęp do rozbudowanych, przydatnych w organizacji pracy działu obsługi klientów danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.