Tutaj jesteś

Dzwoni do Ciebie nieznany numer? Wejdź na Infonumer.pl i sprawdź, kto próbuje się z Tobą połączyć!

30 maja 2023 Zakupy neiznany numer

Każdy reaguje na pojawienie się nieznanego numeru na ekranie w inny sposób. Jedni bez chwili zastanowienia odbierają telefon, inni w ogóle nie mają w zwyczaju odbierać jakichkolwiek obcych połączeń, jeszcze inni przed wciśnięciem zielonej słuchawki chcą dowiedzieć się, kto do nich dzwonił. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy skorzystać z Infonumer.pl!

Chcesz dowiedzieć się, kto próbuje się z Tobą połączyć? A może sam potrzebujesz odszukać numer telefonu przedsiębiorstwa lub instytucji, z którą chcesz nawiązać kontakt? Czasy papierowej panoramy firm minęły bezpowrotnie. Na szczęście jest Infonumer, czyli strona, dzięki której możesz dowiedzieć się, do kogo należy nieznany numer pojawiający się na ekranie Twojego telefonu. Wystarczy, że wpiszesz go w okienko znajdujące się na stronie głównej. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić i czym może skończyć się odbieranie dosłownie każdego nieznanego numeru!

Cyberprzestępcy – uważaj na ich numery!

Nie wiesz do kogo należy dzwoniący do Ciebie numer? Nic nie szkodzi! Teraz możesz skorzystać z Infonumer.pl – bazy firm, która zawiera tysiące numerów, zarówno komórkowych, jak i stacjonarnych.

Uważaj na numery cyberprzestępców – dosłownie i w przenośni. Już samo naciśnięcie zielonej słuchawki może Cię słono kosztować. Co gorsza, złodzieje do perfekcji opanowali sztukę podszywania się pod pracowników banku czy urzędu. Nawet najbardziej uważne osoby mogą dać się nabrać, dlatego zachowaj szczególną ostrożność podczas rozmowy z osobą dzwoniącą z nieznanego numeru.

Aby upewnić się, że numer, który próbuje się z Tobą skontaktować należy do uczciwej firmy, sprawdź jego pochodzenie w bazie firm Infonumer.pl, tym bardziej, jeśli spodziewasz się telefonu od kogoś, z kim będziesz rozmawiać po raz pierwszy. Zastanawiasz się, jakie sztuczki stosują telefoniczni złodzieje i oszuści? Czytaj dalej!

Osoba dzwoniąca z nieznanego numeru próbuje wyłudzić od Ciebie dane? Sprawdź, jak postępować!

Wyobraź sobie taką sytuację – dzwoni do Ciebie osoba podająca się za pracownika banku i prosi o podanie Twoich danych. Ty – jako osoba ostrożna i świadoma zagrożeń proponujesz, że za chwilkę oddzwonisz na ten sam numer. Sprawdzasz na stronie banku numer infolinii i rzeczywiście – zgadza się z numerem, który widzisz na ekranie teleofonu. Niczego nie podejrzewając naciskasz przycisk „oddzwoń” i wpadasz wprost w ręce oszusta.

Wspomniany atak ma nawet swoją nazwę – spoofing, czyli podszywanie się pod elementy systemu, takie jak urzędy, banki czy instytucje publiczne. Cyberprzestępcy robią to po to, aby wyłudzić od Ciebie dane, takie jak login czy hasło do bankowości internetowej!

Pamiętaj, że nigdy żaden uczciwy pracownik banku nie poprosi Cię o podanie tych danych! Nie musisz też podawać serii i numeru dowodu osobistego ani pełnego numeru PESEL – bankom wystarczą cztery ostatnie cyfry, aby dokonać weryfikacji.

Spoofingu można uniknąć w bardzo prosty sposób – zrezygnuj z korzystania opcji „oddzwoń”. Dzwoniąc do banku czy urzędu zawsze wpisuj numer na klawiaturze. Ten prosty nawyk jest w stanie uratować Twoje finanse!

Materiał zewnętrzny

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fifa 2024

Ciekawostki o FIFA 24

3 czerwca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

gramofon