korpol.pl

Internet Komputery Marketing

jak odzyskać kontakty z karty sim
Komputery

Jak najłatwiej odzyskać kontakty z karty sim?

Kiedy decydujemy się na kupno nowego telefonu z chęci zmiany, lub bo poprzedni uległ zniszczeniu, to często szukamy alternatywy, która pozwoli nam odzyskać kontakty z karty sim. Nie musimy dzięki temu wpisywać poszczególnego kontaktu, jednego po drugim ręcznie, co zajmuje bardzo wiele czasu. Ważną kwestią jest znajomość sposobów na przeniesienie kontaktów i wiadomości, na których nam zależy z karty sim, na nowy telefon. Szczególnie że możemy zrobić to w kilka chwil, bez konieczności ręcznego wprowadzania wszystkich poszczególnych kwestii.

Jak importować kontakty z karty sim, na nowy telefon?

Wiele telefonów dokładnie pokazuje, jak odzyskać kontakty z karty sim, poprzez kliknięcie ustawieniach na opcje importuj kontakty. W wielu aparatach telefonicznych mamy także opcje kopiuj kontakty z karty sim, zamiast słowa importuj. Jedno i drugie rozwiązania oznacza w zasadzie to samo. Możemy wtedy odzyskać wszystkie kontakty, jakie aktualnie znajdują się na karcie sim, bez konieczności ręcznego wprowadzania tych informacji. Jest to bardzo ważne, bo w wielu przypadkach nie musimy dzięki temu wprowadzać ich ręcznie, a także jest to jedyny sposób, kiedy nie mamy możliwości włożenia karty sim, do starego telefonu, których wcześniej się posługiwaliśmy. Co za tym idzie, nie mamy także możliwości spisania kontaktów ręcznie. Importowanie, czyli przenoszenie kontaktów z karty sim jest w tej sytuacji jedynym, możliwym sposobem na uratowanie ich, aby nadal móc z nich korzystać.

jak odzyskać kontakty z karty sim

Gdzie szukać opcji z importowaniem i kopiowaniem kontaktów?

Najczęściej tego typu opcje znajdują się w ustawieniach połączeń, lub ogólnych ustawieniach telefonu, w zależności, z jakim aparatem mamy do czynienia. W jednym telefonie znajdziemy opcje, ze słowem importuj, a w drugim kopiuj. Nie musimy jednak przejmować się, w obu przypadkach, bo oba słowa oznaczają właściwie to samo.

Dlaczego warto importować kontakty z karty sim?

Najczęściej decydujemy się na zmianę telefonu, jednak karta sim jest nadal taka sama. Znajdujące się więc na niej kontakty są dla nas nadal przydatne i chcemy z nich korzystać już na nowym telefonie. Bardzo wiele osób jednak myśli, że będzie zmuszonych wprowadzać je ręcznie. Nic bardziej mylnego, możemy bowiem je bezpieczne importować, lub inaczej skopiować, aby znalazły się także na nowym telefonie. Jest to sposób, który pozwala na dużą oszczędność czasu. Jeszcze przed zmianą telefonu warto przenieść wszystkie kontakty na kartę sim, a później bezpiecznie importować je na nowy telefon.

kontakty na karcie sim

To pozwoli nam na korzystanie z nich w każdej chwili, niezależnie od tego, do jakiego telefonu karta sim zostanie włożona. W każdym przypadku będziemy mogli bowiem bezpiecznie je importować. Oszczędzimy sobie dzięki temu bardzo wiele czasu, co z pewnością warto zrobić. Nigdy nie wiemy, kiedy nasz telefon ulegnie zniszczeniu. Dzięki skopiowaniu kontaktów na kartę sim, zawsze będziemy mieć je w zasięgu wzroku i bez znaczenia, w jakim telefonie będzie znajdowała się nasza karta sim.

Jak odzyskać kontakty z uszkodzonej karty sim?

Do naprawy danych z uszkodzonej karty sim niezbędny będzie czytnik kart sim. Zakup urządzenie odpowiednie do parametrów twojej karty, po konfiguracji urządzenia włóż uszkodzoną kartę sim do czytnika. Jeżeli dane kontaktów są nadal zachowane na karcie sim, to z poziomu oprogramowania czytnika kart sim powinna być możliwość eksportu danych oraz naprawienia karty sim. Wybierz opcję adekwatną dla Siebie. Naprawioną kartę SIM możesz ponownie umieścić w telefonie, aby sprawdzić, czy dane kontaktowe są obecnie dostępne.