IT
Tutaj jesteś

Laptop i tablet w jednym – dla kogo takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę?

8 stycznia 2021 IT laptop i tablet w jednym

Dostęp do Internetu, a także różnych programów i możliwość pracy i rozrywki w każdych warunkach są dzisiaj konieczne. Nic więc dziwnego, że niemal każdy ma dziś urządzenie, jakim jest laptop. Równie dużą popularnością cieszą się tablety, których śmierć niesłusznie ogłasza się już od lat, podczas gdy ich sprzedaż stale rośnie. Dla wielu osób jednak najlepszym rozwiązaniem jest to pośrednie, a jest nim laptop i tablet w jednym.

Laptop i tablet w jednym – wydajność połączona z wygodą

Bardzo wielu użytkowników posiada oba rodzaje urządzeń, a jeszcze więcej zastanawia się nad dokupieniem tabletu jako uzupełnienia swojego komputera bądź laptopa.

Laptopy, chociaż niezwykle pożyteczne, nie są najwygodniejsze przy konsumpcji treści. Ciężko czyta się na nich strony internetowe, prasę, e-booki i nie najwygodniej ogląda filmy. Nie można się z nimi położyć wygodnie w łóżku, jak z tabletem, by przejrzeć wiadomości ze świata czy przejrzeć serwisy społecznościowe. Chociaż umożliwiają to smartfony, które niemal każdy posiada, są one jednak zbyt małe i obdarzone są zbyt małą mocą obliczeniową.

Tablety doskonałe są za to do konsumpcji treści, jednak jej tworzenie przysparza wielu problemów – nie każdy tablet ma bowiem możliwość wygodnego podłączenia zewnętrznej klawiatury.

Tablety są też zazwyczaj o wiele słabsze i nie pozwalają na poważną pracę, a do tego wyposażone są najczęściej w mobilne systemy, które nie posiadają wymaganych, desktopowych aplikacji do pracy i rozrywki.

Laptop i tablet w jednym, czyli tak zwany laptop konwertowany, zasypuje lukę pomiędzy dwoma rodzajami urządzeń.

Laptop konwertowalny – największe zalety

Laptopy konwertowalne to urządzenia, które pełnią funkcję zarówno laptopa. Jak i tabletu i niemal w dowolnej chwili można przełączyć się pomiędzy dwoma trybami.

Ze względu na swoją naturę są one idealne zarówno do tworzenia, jak i konsumpcji treści, a do tego zainstalowane są na nich prawdziwie desktopowe systemy, co daje możliwość poważnej pracy, w tym korzystania z najpopularniejszych w biznesie aplikacji.

Chociaż rozrywka na nich jest możliwa, większość modeli nie umożliwi komfortowego grania, chociaż zdarzają się wyjątki. Dzieje się tak dlatego, że cienka obudowa najczęściej nie jest w stanie pomieścić wydajnych układów chłodzenia, chociaż postęp technologiczny sprawia, że zaczęło się to zmieniać.

W zestawie z laptopem konwertowalnym dokupić często można też dodatkowe akcesoria, które umożliwiają wygodną pracę zarówno zwykłym użytkownikom, jak i specjalistom. Jedna z największych zalet takiego sprzętu to bowiem możliwość używania z nim rysików, dzięki którym można nie tylko wygodnie obsługiwać aplikacje, ale także sporządzać notatki, a amatorzy i specjaliści zajmujący się grafiką komputerową mogą tworzyć wspaniałe cyfrowe obrazy w programach do malowania.

Wymieniając więc swojego laptopa, warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest laptop i tablet w jednym.

aparat bezlusterkowy

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

emaile