korpol.pl

Internet Komputery Marketing

Najchętniej kupowane smartfony
Smartfony

Najchętniej kupowane smartfony październik 2022

Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że w rankingu najbardziej użytecznych gadżetów, smartfony zajmują pierwsze miejsce. Ich wybór na rynku to ponad 100 różnych modeli, różniących się przede wszystkim marką, ceną i możliwościami. Najtańsze smartfony możemy już kupić za niespełna 500 złotych, a te najdroższe kosztują nawet ok. 10 tysięcy. Oczywiście nie każdemu potrzebny będzie telefon komórkowy z górnej półki. Zdecydowanej większości klientów wystarczają tanie smartfony lub urządzenia ze średniej półki cenowej. Jeżeli i ty rozważasz wymianę telefonu na nowy, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować, mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Co powinien posiadać dobry telefon komórkowy w 2022 roku?

Poniżej przedstawiamy podstawowe kryteria wyboru nowego smartfona. Kierując się niżej opisanymi wskazówkami, zwiększasz szansę, by znaleźć takie smartfony, które w pełni będą spełniać Twoje oczekiwania.

2 numery telefonu? To nie problem, jeśli masz dual sim

Posiadanie telefonu obsługującego standard dual -im, czyli z możliwością jednoczesnego korzystania z 2 kart SIM z różnymi numerami telefonów, to niesamowita wygoda. Pozwala Ci to zawsze mieć przy sobie swój numer prywatny i służbowy, korzystając z tylko jednego aparatu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w większości smartfonów będziemy mieć do czynienia z tzw. hybrydowym dual-sim. Oznacza to, że jeśli w szufladce umieścimy 2 karty SIM, to niedostępny będzie czytnik kart pamięci, czyli stracimy możliwość rozbudowy pamięci wewnętrznej o kolejne GB.

Pełne bezpieczeństwo danych, czyli czytnik linii papilarnych

Blokada telefonu poprzez wpisanie kodu PIN lub wzoru to jedna z kilku możliwości ochrony swoich danych. Jednak najszybszą i najwygodniejszą opcją jest czytnik docisków palców. Może on być zabudowany w tylnej części telefonu, jednak w nowszych modelach zintegrowany jest z ekranem. Im szybciej działa czytnik, tym krócej trwa odblokowanie ekranu. Rozwiązanie to jest bardzo skuteczne w ochronie zawartości urządzenia, eliminując m.in. próby podpatrzenia kodu PIN lub jego wpisywania na chybił trafił.

Ładowanie bezprzewodowe

Ten, kto nie miał okazji przekonać się, jak działa bezprzewodowe ładowania, może twierdzić, że nie jest mu ono potrzebne. Nic bardziej mylnego. Rozwiązanie to jest wygodne w codziennym użytkowaniu, ale również ma pozytywny wpływ na samo urządzenie, minimalizując ryzyko jego uszkodzenia, np. wyłamania gniazda ładowania przez nieumiejętne wkładanie lub wyjmowanie wtyczki. Warto również wspomnieć o tym, że np. smartfon samsung obsługuje już szybkie bezprzewodowe ładowanie, które umożliwia naładowanie baterii do pełna w około 1 godzinę.

Wejście USB C, pojemność akumulatora

Smartfony dostępne w cenie do 1000 złotych, najczęściej oferują tradycyjne ładowanie przy pomocy kabla. Mając możliwość wyboru, postawmy na urządzenie obsługujące standard USB C. Daje ono po pierwsze możliwość szybszego ładowania, a po drugie jest bezpieczne w użytkowaniu. Niezależnie którą stronę końcówki kabla zechcemy włożyć do gniazda, będzie ona pasować i nie stwarza ryzyka uszkodzenia slotu ładowania. Nie mniej ważna jest pojemność baterii. Można uznać, że w większości dużych smartfonów pojemność akumulatora wynosi min. 5000 mAh lub więcej.

Dużo danych, czyli potrzebna duża pamięć wbudowana

Jeżeli na swoim telefonie przechowujesz sporą ilość danych, w tym zdjęcia, filmy, aplikacje, to wybierając smartfon postaw na nieco droższe urządzenie, które jednak ma sporą pamięć wewnętrzną. Ma ona tę przewagę nad dodatkową kartą pamięci, że działa szybciej, a w przypadku telefonów z dual sim, możesz mieć problem włożyć kartę pamięci, z uwagi na zajęte już gniazdo w szufladce.

Dla melomanów ważne może być wyjście słuchawkowe

Wiele osób może być tym zaskoczonych, ale coraz trudniej znaleźć telefon z wyjściem słuchawkowym, natomiast bez większych problemów kupimy w dobrej cenie smartfon ośmiordzeniowy wersja systemu android, która będzie najnowsza. Jak można ten problem rozwiązać? Jedyne wyjście to chyba korzystanie ze słuchawek bluetooth i w ten sposób nawiązanie komunikacji pomiędzy nimi, a samym telefonem.

Duża wielkość wyświetlacza ma swoje wady i zalety

Jednym z kryteriów wyboru nowego smartfonu jest wielkość ekranu. Czy im jest większy, tym lepiej? Niekoniecznie. Jeżeli chcemy mieć smartfon wygodny w obsłudze, który nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się w kieszenie lub torebce, lepszym wyjściem może być jedne z mniejszych modeli z oferty xiami mi mix. Ponadto im większy ekran, tym bardziej zużywa baterię w telefonie. Jest on natomiast wygodnym rozwiązaniem, jeśli na smartfonie korzystamy z różnych aplikacji, wymagających dużych ekranów do obsługi.

Dla graczy wysoka rozdzielczość ekranu i częstotliwość odświeżania

Najlepsze smartfony stają się powoli centrum domowej rozrywki. Można na nich grać w realistyczne gry, ciesząc się dużymi możliwościami procesora i pamięci. Pomoże nam w tym duża rozdzielczość ekranu oraz wysoka częstotliwość jego odświeżania, która sprawia, że elementy będące w ruchu, będą sprawiać jeszcze płynniejsze wrażenie.