IT
Tutaj jesteś

Outsourcing IT – dla jakich firm jest rekomendowany?

3 kwietnia 2023 IT Outsourcing IT


Twoja firma potrzebuje wsparcia IT, ale nie ma pieniędzy na zatrudnienie informatyka? Weź pod uwagę outsourcing IT!

Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym obecnie skorzystać można z outsourcingu usług informatycznych. Atutem tej usługi jest jej wszechstronność, dlatego może być ona wykorzystana przez firmy praktycznie na całym świecie. Na czym dokładnie polega outsourcing IT? Dla jakich firm jest on polecany?

Czym jest outsourcing informatyczny?

Każda firma, która potrzebuje usług IT, ale nie posiada niezbędnych zasobów, może skorzystać z outsourcingu IT, czyli usług informatycznych świadczonych przez zewnętrznego dostawcę w ramach modelu outsourcingu.

W ramach takiego outsourcingu przedsiębiorcy mogą skorzystać z szerokiej gamy usług, które dotyczą obszaru IT, na przykład może być to zarządzanie sieciami informatycznymi, dbanie o politykę bezpieczeństwa, naprawy urządzeń, instalacja oprogramowania i usuwanie jego usterek.

Aktualnie outsourcing IT jest oferowany przez wielu dostawców w różnych wariantach, na przykład może mieć on jedynie formę pomocy online lub też może obejmować dodatkowo dojazdy do klientów, na przykład na terenie miasta Warszawa lub innej miejscowości, gdzie usługa ta jest dostępna.

Kiedy warto zdecydować się na outsourcing informatyczny?

Wśród firm, dla których polecany jest outsourcing IT, znajdują się między innymi:

Mikro i małe firmy

Ze względu na ograniczony budżet w takich firmach najczęściej nie ma dedykowanego działu IT. Outsourcing IT może zapewnić szybki i sprawny dostęp do specjalistycznej wiedzy i zasobów IT.

Szybko rozwijające się firmy

Firmy przeżywające szybki wzrost mogą również nie mieć wystarczających zasobów, aby nadążyć za swoimi potrzebami informatycznymi. Outsourcing IT charakteryzuje skalowalność i elastyczność, dlatego tego typu usługa może sprostać zmieniającym się wymaganiom przedsiębiorstw w okresie intensywnego rozwoju.

Firmy mające specjalne potrzeby IT

Niektóre firmy mogą mieć szczególne potrzeby informatyczne, które wymagają specjalistycznej wiedzy, na przykład w zakresie bezpieczeństwa albo wdrażania systemów informatycznych. Outsourcing IT może zapewnić dostęp do specjalistycznej wiedzy bez konieczności zatrudniania personelu na pełen etat.

Firmy dbające o bezpieczeństwo IT

Zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem stanowią coraz większy problem dla przedsiębiorców W takim przypadku również można zdecydować się na outsourcing IT, co pozwala na zredukowanie ryzyka związanego z prowadzeniem biznesu.

Gdzie zamówić outsourcing IT?

Aktualnie przedsiębiorcy, którzy chcą zdecydować się na outsourcing IT, mogą zamówić go u wielu zewnętrznych dostawców, na przykład w mieście Warszawa w dostawie takich usług specjalizuje się firma itcenter.pl.

Zanim jednak przedsiębiorca zdecyduje się na zamówienie usług informatycznych tego typu, powinien on poświęcić czas na porównanie dostępnych propozycji i uwzględnienie własnych wymagań pod tym kątem.

Warto między innymi sprawdzić, jaki zakres usług oferuje dostawca usług informatycznych, jakie są ich koszty, w jakich wariantach następuje rozliczenie. Przykładowo, obecnie popularny jest outsourcing IT w ramach subskrypcji, która odnawia się co miesiąc. Przedsiębiorcy mają wtedy do wyboru kilka pakietów, które mogą oni dobrać do swoich potrzeb, między innymi pod względem kosztów czy zakresu usług.

Reasumując, jeśli firma nie ma i nie planuje zakładania własnego działu IT, w takim przypadku outsourcing IT jest często najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu w niskiej cenie firma może otrzymać szybkie wsparcie i doradztwo w dziedzinie informatyki, aby rozwijać się efektywniej i działać bezpieczniej.

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

systemy bezpieczeństwa data center