Tutaj jesteś

Serwis hulajnóg elektrycznych w Warszawie podpowiada, co najczęściej psuje się w hulajnogach elektrycznych

23 czerwca 2022 Zakupy hulajnoga


Hulajnogi elektryczne stały się obecnie wyjątkowo popularną formą transportu. Skutecznie rozwiązują problem korków i dają sporą przyjemność z jazdy, a jako urządzenia zasilane energią elektryczną są doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym stan zdrowia lub kondycja fizyczna nie pozwalają na długotrwałą jazdę rowerem. Podobnie jednak jak inne urządzenia mechaniczne, elektryczne hulajnogi mogą ulegać usterkom. Co najczęściej ulega zepsuciu w hulajnogach elektrycznych i jak radzić sobie z awarią? Serwis hulajnóg elektrycznych w Warszawie podpowiada.

Pęknięta opona w hulajnodze elektryczną

Najczęściej spotykaną awarią w hulajnogach elektrycznych jest pęknięcie opony. Opony, jako część pojazdu mająca bezpośredni kontakt z nawierzchnią, są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Pęknięta opona nie tylko znacznie utrudnia dalszą jazdę na hulajnodze, ale również drastycznie osłabia wydajność akumulatora. Ponadto jazda na uszkodzonej oponie stwarza ryzyko uszkodzenia felgi, a nawet całego koła, co jest znacznie poważniejszą usterką, której naprawa będzie zdecydowanie droższa. Wszystkie usterki naprawi jednak na przykład serwis hulajnóg elektrycznych (Warszawa)

Ryzyko pęknięcia opony można zmniejszyć poprzez unikanie nierównej powierzchni – na przykład wyłożonej drobnymi kamieniami lub żwirem. Warto również regularnie sprawdzać poziom ciśnienia w oponach hulajnóg elektrycznych. Powinien on znajdować się na optymalnym, określonym przez producenta poziomie. Zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie w oponach hulajnogi elektrycznej zwiększa ryzyko ich uszkodzeń mechanicznych.

Uszkodzenia układu hamulcowego

Inną dość powszechną awarią w hulajnogach elektrycznych jest uszkodzenie linki hamulcowej lub inne awarie układu hamulcowego. Choć z pozoru jest to dość poważna usterka, która pozbawia użytkownika możliwości hamowania w sytuacjach awaryjnych, w rzeczywistości łatwo ją zdiagnozować, zanim układ hamulcowy całkowicie przestanie działać.

Problemy z hamowaniem w hulajnogach elektrycznych, takie jak nadmierny opór przy wciskaniu dźwigni hamulca czy osłabiona skuteczność hamowania mogą wskazywać na awarię układu hamulcowego. Niekiedy również gołym okiem widać uszkodzenia linki hamulca. Jazda z niesprawnym systemem hamowania jest niezwykle niebezpieczna, dlatego wskazane jest jak najszybsze usunięcie usterki.

Wewnętrzne uszkodzenia w hulajnogach elektrycznych. Serwis hulajnóg elektrycznych w Warszawie podpowiada

W niektórych przypadkach uszkodzenia w hulajnogach elektrycznych nie są widoczne gołym okiem. Jako urządzenia polegające w dużej mierze na układach elektronicznych, często ulegają one awariom wewnętrznym. Do popularnych usterek zaliczamy m.in. problem z akumulatorem w hulajnodze czy awaria kabli zasilających.

Uszkodzenia elektroniki w hulajnogach elektrycznych mogą objawiać się na wiele sposobów. Najczęstsze z nich to chociażby brak reakcji podczas ładowania, niewłaściwe uruchamianie się lub całkowity brak reakcji na próbę włączenia hulajnogi i wyłączanie się podczas jazdy. Te i podobne problemy z hulajnogą elektryczną mogą wskazywać na uszkodzenie kabli zasilających, sterownika czy akumulatora. Przyczyną może być uszkodzenie mechaniczne, w tym głównie upadek hulajnogi, lecz niekiedy zdarza się, że usterki elektroniczne występują samoistnie, nawet w drogich pojazdach.

Jak naprawić hulajnogę elektryczną?

Niektóre proste naprawy w hulajnodze elektrycznej, takie jak wymiana pękniętej opony czy uszkodzonego błotnika tylnego koła, mogą być wykonane samodzielnie, z wykorzystaniem części zamiennych. Nie wszystkie naprawy mogą być jednak wykonywane przez amatora. Kiedy hulajnoga elektryczna ulega poważniejszemu uszkodzeniu lub właściciel sam nie jest w stanie zdiagnozować przyczyny usterki, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. 

Z powodu rosnącej popularności hulajnóg elektrycznych coraz łatwiej znaleźć serwis, który specjalizuje się w ich naprawie. W większości dużych i średnich miast funkcjonują już serwisy zajmujące się dystrybucją części zamiennych i naprawą hulajnóg elektrycznych. Są one w stanie naprawić zarówno usterki mechaniczne, jak i problemy z elektroniką, dlatego warto skorzystać z ich pomocy w razie poważnej awarii.

 

 

 

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kamera