Tutaj jesteś

Telefon gubi zasięg- sytuacja, która wymaga gruntownej technicznej analizy z naszej strony

15 grudnia 2020 Smartfon telefon gubi zasięg

Sytuacja, w której telefon nie działa poprawnie, jest bardzo stresująca i denerwująca. Gdy telefon gubi zasięg, nie da się dzwonić ani wysyłać SMS-ów. O korzystaniu z Internetu w telefonie również nie ma w ogóle mowy. Dlatego też, gdy tak się dzieje- należy znaleźć przyczynę słabszego zasięgu.

Dlaczego telefon gubi zasięg?

Po pierwsze, bo może jest się w miejscu, w którym sygnał operatora sieci nie dociera. Telefon gubi zasięg zazwyczaj w górach lub w lesie. Po drugie w złapaniu dobrego zasięgu przeszkadza też stare budownictwo. Budynki mające grube mury i szczelne dachy poniekąd zakłócają emisję sygnału. Po trzecie są miejsca, w których z zasady zasięg jest gorszy. Do takowych należą z pewnością winda oraz piwnica. Komórkowy telefon może też zgubić zasięg, bo na przykład w wyniku upadku zwyczajnie się zepsuł.

Jak polepszyć zasięg w telefonie?

Na początek można spróbować prostej, lecz po prostu wypróbowanej metody. Wadliwy telefon można na chwilę wyłączyć. Potem odczekać chwilę, a następnie ponownie go włączyć. Ta metoda działa głównie na telefony, które są jeszcze w miarę nowe. Gdy to nic nie da, pomocnym trikiem może okazać się uruchomienie w aparacie trybu samolotowego. Czasem w wyniku jego działania zasięg w telefonie faktycznie się poprawia. Kolejną rzeczą, którą można zrobić, to uruchomienie w aparacie opcji polegającej na automatycznym wyszukiwaniu sieci. Można ją uruchomić, wchodząc w ustawienia telefonu.

A gdy te wszystkie próby spalą na panewce?

Gdy i automatyczne wyszukiwanie sieci zawiedzie, wtedy można się pokusić o zaktualizowanie oprogramowania telefonu. Niekiedy, gdy tylko wgra się niezbędne aktualizacje, telefon zaczyna na powrót działać, jak należy. Dobrym pomysłem jest też przełożenie karty SIM do innego aparatu. Jeżeli ona działa w nim poprawnie, znaczy to, że z kartą SIM jest wszystko w porządku. A winny zanikowi zasięgu jest telefon, z którego przełożyło się kartę.

A co robić, gdy i kroki stymulacyjne nie pomogą?

To w takim wypadku należy sprawdzić wszystkie nowo zainstalowane aplikacje. Może któraś z nich jest zainfekowana wirusem i dlatego nasz telefon wariuje. Oczywiście, gdy uda się taką aplikację wykryć, powinno się ją jak najprędzej usunąć z oprogramowania telefonu. Krokiem ostatecznym i nieodwołalnym jest natomiast przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. Jest to operacja, która zapewne poprawi jakoś zasięgu. Jednak trzeba przed jej rozpoczęciem porobić kopie zapasowe najważniejszych plików. A to dlatego, że po przywróceniu ustawień fabrycznych pamięć telefonu będzie kompletnie wyczyszczona.

aparat bezlusterkowy

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

chłodzenie telefonu