Tutaj jesteś

Ciekawostki o FIFA 24

3 czerwca 2024 Zakupy fifa 2024


W 2022 roku potwierdziły się informacje, że EA Sports FIFA nie będzie już dłużej wydawana. Przynajmniej pod tą nazwą. Studio odpowiedzialne za produkcję najpopularniejszej gry piłkarskiej na świecie postanowiło nie przedłużać umowy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, decydując się na stworzenie nowego tytułu EA Sport FC 24. Co o nim wiadomo? Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji.

Data premiery bez zmian

Pomimo zawirowań wokół tytułu, EA Sport FC 24 została wydana, tak, jak poprzednie wersje w ostatni piątek września, czyli 29 dnia 2023 roku. Dla użytkowników zostały udostępnione wersje na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One, PC oraz Nintendo Switch. Edycja Ultimate posiada klucz aktywacyjny do wersji na PC. 

Udana premiera EA Sport FC 24

Już na tydzień przed oficjalną premierą, EA Sport FC 24 zakupiło 6,8 mln graczy. Pierwsze dni sprzedaży pozwoliły jej wskoczyć na drugie miejsce wśród najlepszych debiutów w Wielkiej Brytanii (lepsza była jedynie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom).

Jeżeli nadal nie masz gry, a chcesz dowiedzieć się, jak ją pobrać, warto skorzystać z platformy kryptowalutowej Binance. Możesz podłączyć portfel krypto do tej giełdy i zdecydować się na zakup waluty bazowej z posiadanego konta na platformie, aby zrealizować transakcję. 

Nowinki w trybie Ultimate Team

Od kilku lat obserwowana jest rosnąca popularność esportu, a wśród najważniejszych tytułów wymieniana jest FIFA. Gracze biorący udział w międzynarodowych turniejach, wśród których najważniejszy jest FIFA eWorld Cup, ale również amatorzy, ucieszyli się z Ewolucji kart Ultimate Team. 

Aktualnie możliwe jest ulepszanie zawodników swojego klubu poprzez podkręcenie ich statystyk oraz Stylu gry. Ewolucja w połączeniu ze Stylami gry wprowadziła jeszcze większą różnorodność wśród dostępnych zawodników, a zyskały na tym również zakłady u bukmachera online, ponieważ rozgrywki wzbudzają jeszcze większe emocje. 

Elektroniczne dyscypliny są równie pasjonujące co klasyczny sport, dlatego bukmacherzy nie mogli odpuścić okazji, aby zaproponować swoim klientom możliwość obstawiania internetowych idoli-graczy.

Nie ma już FIFA 24, jest EA Sports FC 24

Od przeszło 30 lat EA Sports wydawało każdego roku grę, na którą czekali wszyscy fani piłki nożnej, czyli FIFĘ. Przed premierą FIFA 23 było już wiadomo, że będzie to ostatni tytuł z tej serii. Studio zdecydowało o zakończeniu partnerstwa z FIFA, w celu przeznaczenia środków za prawa do nazwy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej na dalszy rozwój gry, już pod inną nazwą: EA Sports FC 24. 

Choć nazwa inna, niezmienna pozostała możliwość grania realnymi zespołami i zawodnikami, dostęp do najważniejszych lig oraz rozgrywek. Zadbano również o rzeczywiste odzwierciedlenie stadionów i strojów zawodników. Gra udostępnia ponad 30 lig, 700 drużyn, 19 000 graczy oraz 100 stadionów. 

Wymagania sprzętowe dla EA Sports FC 24 na PC

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)

  • Procesor (AMD): AMD Ryzen 5 1600, 3,2 GHz

  • Procesor (Intel): Intel Core i5-6600K, 3,5 GHz

  • Pamięć RAM: 8 GB

  • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon RX 570 4 GB

  • Karta graficzna (Nvidia): NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB

  • Direct X: karta graficzna zgodna z wersją 12 lub równoważna (poziom funkcji 12_0)

  • Połączenie internetowe: 512 kb/s lub szybsze

  • Wymagane miejsce na dysku: 100 GB

Football kobiecy w EA Sports FC 24

Jest to ukłon w stronę równouprawnienia w typowo męskim świecie sportu, do którego coraz śmielej wkraczają kobiety-piłkarki, cieszące się rosnącym zainteresowaniem publiczności. Do wyboru jest 6 rozrywek, 74 drużyny i 1600 zawodniczek. Po raz pierwszy w historii będą dostępne w Ultimate Team.

EA Sports FC 24 zapewnia graczom dużo satysfakcji w trakcie rozgrywek, pomimo wielu problemów występujących również w poprzednich wersjach pod szyldem FIFA. Tak naprawdę jest nieco odświeżoną wersją FIFA 23, z poprawionym trybem kariery i bardzo ładną oprawą graficzną.


Bukmacherzy dostępni na stronie najlepsibukmacherzy.pl to legalni bukmacherzy działający w Polsce w oparciu o zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich na terenie RP. Gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fifa 2024

Ciekawostki o FIFA 24

3 czerwca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

gramofon