korpol.pl

Internet Komputery Marketing

co to jest kopia zapasowa
IT

Co to jest kopia zapasowa czyli o zabezpieczaniu dokumentów

Zabezpieczenie na kilka sposobów swoich dokumentów to bardzo dobra praktyka. Zapisywanie wszystkiego tylko na dysku komputera może szybko doprowadzić do katastrofy. Jeżeli komputer się zepsuje, to taki użytkownik utraci wszystkie swoje dane.

Zapisywanie plików na kilku dyskach i w chmurze

Bardzo dobrze jest zapobiegać, niż później starać i się leczyć. Ta stara zasada ma zastosowanie również w informatyce. Wiele osób zapisywało ważne zdjęcia i pliki tylko i wyłącznie na dysku swojego komputera. To bardzo zła postawa, która niesie ze sobą bardzo negatywne skutki. Wiele osób w ten sposób straciło swoje ważne pliki czy też zdjęcia. Często wystarczyło zapisać ważny plik na przykład na swoim mailu. Jakie pliki często zostają utracone? Może chodzić tutaj na przykład o pracę magisterską albo inną ważną pracę na studia. Często są to miesiące ciężkiej pracy studenta. Są bezpowrotnie utracone. Warto zatem zastanowić się, w jakich miejscach zapisuje się swoje pliki. Można bowiem szybko bezpowrotnie je stracić. Jeżeli plik jest niewielki, to po zakończeniu pracy nad nim udanego dnia, wystarczy wysłać ten plik na swój adres email albo zapisać go w chmurze. Wyrobienie sobie takiego nawyku jest prawidłowe i pomaga ustrzec użytkownika przed wieloma przykrościami.

Systematyczne zapisywanie plików sposobem na uratowanie ważnych danych

Każdy informatyk doskonale wie co to jest kopia zapasowa i jak bardzo może ułatwić życie. Bardzo dobrą praktyką jest także zapisywanie ważnych danych na kilku dyskach i w chmurze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić sobie kilka dysków twardych zewnętrznych. Nawet jeżeli zepsuje się jeden, to prawdopodobnie drugi wciąż będzie działał. Wiele ważnych danych zostanie uratowanych. Ludzie najbardziej cierpią, kiedy tracą na przykład ważne zdjęcia. Ważnych chwil nie można już powtórzyć. Bardzo często ofiarą zepsutych komputerów padają na przykład zdjęcia dzieci, kiedy miały one kilka miesięcy czy kilka lat. Często są to piękne zdjęcia ze wspaniałych wyjazdów na urlop. Takie dane zostają bezpowrotnie utracone bez szans na ich odzyskania. Można oczywiście próbować odzyskać zdjęcia za pomocą dobrego informatyka. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę jak bardzo trudne jest to zadanie. Jest to również bardzo kosztowne.Zatem wspaniale sprawdza się tutaj powiedzenie, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać nieszczęściu niż później płakać nad straconymi plikami.Warto także uczulać swoje dzieci i współpracowników, aby systematycznie zapisywać swoje pliki w miarę upływu czasu i pracy.

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.