korpol.pl

Internet Komputery Marketing

dobra drukarka do zdjęć
Komputery

Dobra drukarka do zdjęć – jaką wybrać?

Wchodząc na stronę każdego sklepu internetowego z branży RTV, można znaleźć szeroką ofertę najbardziej nowoczesnych sprzętów elektronicznych. Jednym z takich urządzeń jest dobra drukarka do zdjęć, która przyda się zarówno tym doświadczonym, jak początkującym fotografom. Na co jednak szczególnie zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Wybór odpowiedniej drukarki

Na początek musimy wiedzieć, jak często będziemy używać takiego sprzętu. Chodzi oczywiście o średnią ilość drukowanych zdjęć (w ciągu miesiąca, tygodnia lub dnia) o konkretnej wielkości. Drugim aspektem jest natomiast budżet, czyli to, jak dużą kwotę chcemy przeznaczyć na wymarzoną drukarkę – standardową (domową) albo mobilną (w przypadku ciągłych i dalekich podróży).

Gdy powyższe kwestie są już jasne, to czas zastanowić się nad cechami, jakie ma dobra drukarka do zdjęć. Przede wszystkim powinna zachwycać wysoką rozdzielczością wydruku (szczegółowością fotografii). Nie bez znaczenia jest także jej szybkość oraz możliwość łatwego obsługiwania za pomocą aparatu poprzez technologię Bluetooth.

Zalety drukarki fotograficznej

Wiemy już, czym ogólnie charakteryzuje się opisywane w tym artykule urządzenie. A jak przekonać do jego zakupu te osoby, które wszystkie zdjęcia przechowują na dysku komputera lub płytach? Na to pytanie łatwo odpowiedzieć.

Domowa i dobra drukarka do zdjęć pozwoli na stworzenie rodzinnego albumu w tradycyjnej formie. To świetny pomysł na prezent. Wystarczy mieć papier fotograficzny i nowoczesny smartfon (niekoniecznie typową, profesjonalną lustrzankę).

Nie idziemy do żadnego specjalistycznego punktu. Sami najpierw uwieczniamy wspaniałe chwile, a następnie wywołujemy gotowe fotosy na sprzęcie, który ma bardzo przyjazny interfejs. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Drukarki do zdjęć – rodzaje

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, jakie można kupić typy takich drukarek. Była już mowa, że na rynku dostępne są stacjonarne oraz mniejsze i poręczniejsze – mobilne.

Te drugie przeznaczono dla ludzi, którzy fotografują iphonem w plenerze, na wycieczkach itp. i chcą błyskawicznie zaprezentować swoje prace w wersji papierowej. Znacznie masywniejsze drukarki do zdjęć do użytku domowego czy biurowego, umożliwiają z kolei wydruk o większym rozmiarze. Dodatkowo mają opcję skanowania dokumentów.

Drukarki można podzielić jeszcze ze względu na technikę druku. Tutaj wyróżnia się sprzęty laserowe, atramentowe (kolorowe) oraz tak zwane termosublimacyjne, charakteryzują się trwałością i bardzo wysoka jakością zdjęć.