Tutaj jesteś

Gaming stacjonarny i mobilny – jaką konsole Nintendo Switch wybrać?

27 lutego 2024 Gry komputerowe gaming stacjonarny

Premiera Nintendo Switch w 2017 roku przyniosła prawdziwy powiew świeżości na rynku konsol opanowanym przez Sony oraz Microsoft. Nowy produkt prosto z Japonii był czymś zupełnie innym niż ciesząca się przeciętnym zainteresowaniem poprzednia konsola Nintendo Wii. Obecnie Switch jest dostępny już w kilku wersjach. Czym się właściwie różnią i który wariant najbardziej się opłaca? Zobacz praktyczny poradnik, żeby wiedzieć, którą konsolę Nintendo Switch warto kupić.

Nintendo Switch – czym różni się od innych konsol?

Switch to konsola, która idzie zupełnie inną drogą niż PlayStation oraz Xbox. Zamiast rywalizować o najlepszą oprawę audiowizualną z gamingowymi pecetami, Nintendo stara się zachęcać raczej ciekawym katalogiem gier – w tym wieloma tytułami, które uwielbiają dzieci. Tylko na Nintendo Switch można zagrać na przykład w gry z bohaterami Mario Bros czy takie hity, jak The Legend of Zelda. Zamiast szybkiej akcji i graficznych fajerwerków, w grach na Switcha można znaleźć wiele kreatywnych pomysłów niedostępnych nigdzie indziej. Kolejny game changer to połączenie w jedno konsoli stacjonarnej z konsolą przenośną. W ten sposób możesz bawić się i w domu, i w drodze. Nintendo zaintrygowało takim rozwiązaniem miłośników gamingu na całym świecie! W końcu nie każdą konsolę da się łatwo zabrać na wakacje.

Choć od premiery minęło już kilka lat i zapowiada się nowa wersja konsoli (Nintendo Switch 2), zakup Switcha wciąż jest bardzo dobrym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że masz do wyboru kilka wariantów. Przed kliknięciem „kup teraz” dobrze poznać ich możliwości.

Jaką wersję Nintendo Switch wybrać?

Obecnie Nintendo Switch można kupić w trzech wersjach:

  • Nintendo Switch;
  • Nintendo Switch OLED;
  • Nintendo Switch Lite.

Najbliższa pierwowzorowi jest podstawowa wersja Nintendo Switch. Jej największą zaletą jest atrakcyjna cena oraz duża wszechstronność. Konstrukcja z odłączanymi kontrolerami joy-con sprawia, że możesz grać tak, jak chcesz – solo albo w parze, poza domem – wpatrując się w ekran zintegrowany z obudową lub na kanapie, wyświetlając obraz z konsoli na telewizorze.

Nintendo Switch OLED to dokładnie ta sama konstrukcja, te same gry i możliwości. Różnica polega jednak na tym, że wbudowany ekran ma matrycę OLED, dzięki czemu obraz jest lepszej jakości niż na standardowym wyświetlaczu LCD. To oznacza lepsze odwzorowanie barw i wyraźniejszy kontrast. Rozdzielczość Nintendo Switch OLED jest taka sama jak w Nintendo Switch, jednak ekran nieznacznie powiększono – z 6,2 cala do 7 cali.

Nintendo Switch Lite jest zdecydowanie najtańszą wersją konsoli, nie ma jednak identycznych funkcji. W przeciwieństwie do wyżej opisanych urządzeń, nie może być podłączona do telewizora. Jest to zatem wyłącznie konsola mobilna. Co więcej, kontrolery są na stałe wbudowane – nie można ich odłączać. Wielkość wyświetlacza to 5,5 cala.

Każda gra wydana na Nintendo Switch jest kompatybilna z trzema wersjami konsoli. To, jaką wybrać, zależy w dużej mierze od stylu grania i zasobności portfela. Jeśli potrzebujesz wyłącznie konsoli mobilnej, wybierz Nintendo Switch Lite – jest najtańsza i najbardziej poręczna. Jeśli chcesz grać także w domu, zdecyduj się na Switch lub Switch OLED.

Zobacz wszystkie dostępne konsole Nintendo Switch w sklepie MediaMarkt! Przed zakupem zapoznaj się z recenzjami innych graczy, którzy chętnie dzielą się informacjami o tym, jak poszczególne wersje urządzenia sprawdzają się na co dzień! Zwróć też uwagę, że Nintendo Switch możesz kupić w zestawie z grami. Dużą popularnością cieszą się takie tytuły, jak Animal Crossing lub The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Materiał zewnętrzny

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

smartwatch dla aktywnych