korpol.pl

Internet Komputery Marketing

jak przyspieszyć internet
Komputery

Jak przyspieszyć Internet bezprzewodowy – praktyczne sposoby

Czasem nawet super szybki Internet może nagle zwolnić i przestać działać zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Nie znaczy to jednak, że od razu w takiej sytuacji trzeba go zmieniać. Istnieją bowiem skuteczne sposoby na to, jak przyspieszyć Internet. Konkretne metody opisane zostały poniżej.

Eliminacja zakłóceń, czyli jak przyspieszyć Internet?

Często użytkownicy, zupełnie tego nieświadomi, sami spowalniają swój Internet. Chociażby poprzez przetrzymywanie routera w zamkniętej szafie czy komodzie albo w wyniku zabezpieczenia go zbyt grubym, niekompatybilnym z nim opakowaniem. Druga kwestia to lokalizacja. Jeżeli bowiem Internet nie chce szybko działać, czasem wystarczy pokombinować z ustawieniem routera. Uważa się, że powinien on wystąpić na wysokości półtora metra. Jeżeli będzie używany w całym domu czy mieszkaniu, w różnych pomieszczeniach, najlepiej postawić go gdzieś w centrum lokalu.

Warto też zaznaczyć, że różne urządzenia elektroniczne mogą wzajemnie zakłócać swoje działanie. Lepiej więc nie ustawiać routera zbyt blisko innych tego typu sprzętów, jeżeli tylko chce się, aby Internet jak najszybciej działał.

jak przyspieszyć internet

Ulepszenie routera

Internet bezprzewodowy nie wymaga jakiegoś szczególnego i skomplikowanego okablowania. Mimo wszystko do jego działania niezbędnie potrzebny jest router, który w tym przypadku występuje po prostu w wersji bezprzewodowej. No i tutaj zaczyna się cała zabawa. Routery są bardzo różne, dlatego od ich specyfikacji także w dużym stopniu może zależeć ogólna szybkość Internetu. Dostawcy Internetu na ogół przy podpisywaniu pierwszej umowy proponują klientowi jakąś tańszą opcję, czyli router kosztujący nie więcej niż sto złotych. Często jest wliczony w koszty umowy, jednakże choć początkowo taki sprzęt może spełniać swoje funkcje. Z czasem jednak warto pomyśleć o jego zmianie i zastąpieniu go czymś lepszym.

Jak przyspieszyć Internet bezprzewodowy? Po prostu zmienić router, inwestując w sprzęt najnowszej generacji, który będzie już kosztować przynajmniej te trzysta złotych. Dobry router na pewno powinien mieć mocne anteny. To one odpowiadają bowiem za jakość oraz siłę sygnału, więc trzeba je sprawdzić i upewnić się co do ich ogólnej mocy działania.

jak przyspieszyć internet

Czyszczenie komputera – jak przyspieszyć Internet

Myśląc o przyspieszeniu Internetu, przeciętny jego użytkownik skupi się właśnie na poprawie samego łącza lub wymianie bądź ulepszeniu routera, rzadko kiedy dopuszczając do siebie w ogóle myśl, że ta wolność łącza może wynikać z… zaśmiecenia komputera. A tak też czasami bywa. Zamiast więc od razu szukać innego dostawcy Internetu lub sprawdzać jeszcze inne metody na to, jak przyspieszyć Internet, czasem wystarczy zajrzeć do swojego komputera i po prostu go oczyścić, a także wykonać na nim wszelkie niezbędne aktualizacje.

Najważniejsze jest to, by regularnie wykonywać aktualizację oprogramowania routera, ale też i całego systemu operacyjnego. Warto też mieć na komputerze program, który będzie radził sobie z ewentualnymi wirusami i będzie na bieżąco je usuwać albo przynajmniej o ich informować. Te czynności na pewno wpłyną korzystnie na szybkość Internetu.

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.