Tutaj jesteś

Jak wybrać dobre kamery monitoringu CCTV? Mini poradnik dla planujących zakup!

1 marca 2024 Zakupy kamera

Wiemy, że nie zawsze łatwo jest wybrać dobry monitoring CCTV. Systemy telewizji przemysłowej wyróżniają się szeregiem rozmaitych parametrów, dlatego przygotowaliśmy specjalny mini poradnik, dzięki któremu dowiesz się jakie kamery telewizji CCTV wybrać do swojej instalacji!

Dlaczego telewizja przemysłowa CCTV jest niezbędna w domu i firmie?

Instalacje telewizji CCTV cieszą się niesłabnącym uznaniem wśród użytkowników na terenie całego kraju. Co oferują systemy telewizji przemysłowej CCTV i dlaczego są niezbędne w domu i firmie?

 1. Nowatorskie rozwiązania hybrydowe, umożliwiają integrację starszych systemów analogowych telewizji CCTV z nowoczesnymi instalacjami IP, eliminując potrzebę kosztownej wymiany całej infrastruktury.
 2. Kompatybilność z technologią PoE, co oznacza, że kamery telewizji przemysłowej mogą być zasilane bezpośrednio poprzez kabel sieciowy typu UTP, bez konieczności stosowania dodatkowych przewodów zasilających.
 3. Obsługa tradycyjnych standardów telewizji przemysłowej CCTV, w tym PAL oraz nowszych technologii HD-TVI, HD-CVI i AHD zapewnia większą wszechstronność w doborze sprzętu.
 4. Zastosowanie zaawansowanej technologii D-WDR, znacząco poprawia jakość obrazu w różnych warunkach oświetleniowych, rozszerzając zakres dynamiki światła.
 5. Profesjonalne funkcje nocnego nagrywania i zastosowanie emiterów IR sprawia, że systemy telewizji CCTV sprawdzają się nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Produkty należące do tej kategorii można znaleźć w polskich sklepach ze sprzętem do budowy systemów bezpieczeństwa, takich jak ten: https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv-1308

Co musisz wiedzieć o monitoringu CCTV?

Systemy monitoringu CCTV bez wątpienia dostarczają użytkownikom wiele praktycznych rozwiązań, znacząco zwiększających jakość ochrony domowego mienia czy firmowego majątku. Zebraliśmy najważniejsze informacje, jakie powinieneś wiedzieć na temat systemów telewizji przemysłowej.

 • Urządzenia CCTV są kompatybilne nie tylko z produktami tej samej marki, ale również z kamerami od innych producentów, co jest możliwe dzięki obsłudze międzynarodowego standardu ONVIF.
 • Niektóre modele kamer do instalacji telewizji przemysłowej CCTV wyposażone są w funkcję motozoom, która pozwala na zdalne przybliżanie obrazu, co jest szczególnie przydatne w monitoringu na dużych obszarach.
 • Kamery monitoringu przemysłowego CCTV wykorzystują matryce o dużej rozdzielczości, zapewniając ciągłe rejestrowanie obrazu w doskonałej jakości i z dużą ilością detali.Warto podkreślić, że zastosowanie hybrydowego rejestratora telewizji przemysłowej pozwala na rozbudowę istniejącego systemu analogowego CCTV o kamery IP.Jak wybrać kamery IP do telewizji CCTV?Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość matrycy. Absolutne minimum to kamery telewizji przemysłowej CCTV, wspierające technologię IP z układem CMOS PS o rozdzielczości Full HD. Coraz częściej jednak użytkownicy wybierają kamery 4K. Kolejny aspekt to oświetlacz podczerwieni. Emiter IR powinien mieć zasięg odpowiadający wielkości pomieszczenia lub rozmiarom monitorowanej posesji. Ostatni z kluczowych aspektów to oczywiście kompatybilność z PoE. Kamery CCTV zgodne z Power over Ethernet można zasilać z użyciem jednej skrętki UTP.Kup dobry system CCTV do monitoringu domu i firmy w sklepie EC System!Wiesz już, jak wiele aspektów składa się na dobry i niezawodny system telewizji przemysłowej. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup systemu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą kamer oraz rejestratorów dostępnych w sklepie internetowym EC System! Zyskasz dostęp do najlepszych cen i fachowe doradztwo zakupowe.
  • Dostępne są modele kamer CCTV zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach zewnętrznych, posiadające wysoki stopień ochrony IP67, co zapewnia odporność na warunki atmosferyczne.
  • Systemy monitoringu CCTV oferują również zaawansowane funkcje inteligentnej analizy obrazu, funkcje AI oraz korekcję sygnału video, co pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Materiał zewnętrzny

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fifa 2024

Ciekawostki o FIFA 24

3 czerwca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

gramofon