korpol.pl

Internet Komputery Marketing

laptop powystawowy czy warto
Gry komputerowe Komputery

Laptop powystawowy – czy warto się na taki zdecydować?

Laptopy są dzisiaj popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o korzystanie z komputera na co dzień. To głównie mobilność decyduje o jego wygodzie. Niestety, dobrej jakości komputer przenośny kosztuje nawet tyle, ile wynosi krajowa średnia płaca. Nie każdego na to stać; nie wszyscy też są zwolennikami brania sprzętu na raty.

Jak kupić dobry laptop taniej i z pewnego źródła?

Wiele osób dało się już nabrać na szalenie korzystne oferty niesprawdzonych sklepów internetowych. Jest to dość powszechny ostatnio sposób oszukiwania. Warto więc wyeliminować kupowanie od nieznanych i niesprawdzonych sklepów działających tyko w Internecie.

Można też zdecydować się na używany przenośny komputer, ale wtedy ryzykuje się, że urządzenie jest w gorszym stanie, niż zapewnia nas o tym sprzedający. Można sporo przepłacić za coś, co słabo działa i szybko dokona żywota.

Niemal nowe, sporo tańsze i z na pewno istniejącego sklepu? Tak, to możliwe!

Kiedy klient wchodzi do sklepu ze sprzętem elektronicznym, może zazwyczaj danego sprzętu dotknąć, wziąć do ręki i – często – sprawdzić, jak działa. Są to egzemplarze odpowiadające próbkom niektórych rodzajów kosmetyków w drogeriach. W ten sposób możemy zaznajomić się wstępnie np. ze smartwonami, czy właśnie z laptopami.

Czy ktoś zastanawia się, co się dzieje z tymi konkretnymi przedstawicielami wszystkich modeli kiedyś – np. kiedy kończy się dany asortyment albo do sklepu przychodzą nowości? Sklep i te urządzenia zazwyczaj sprzedaje – taniej, niż gdyby były nowe. Już wiele osób kupiło laptop powystawowy czy warto jednak było? Spora większość mówi, że tak.

Wady i zalety laptopów powystawowych

Kiedy dany laptop służył jako testowy, klienci dotykali jego obudowy, otwierali i zamykali monitor, sprawdzali, jak działa klawiatura i touchpad i – jeśli była taka możliwość – czy laptop ogólnie działa płynnie.

Każdy poważny sklep dba o takie laptopy: stara się, aby nikt ich nie upuścił i nie spowodował innych mechanicznych usterek, czy zniszczeń powierzchniowych. Zmniejsza to bowiem dodatkowo wartość sprzętu. Obiektywnie rzecz biorąc, komputery testowe są więc używane w stopniu nikłym. Mogą wymagać co najwyżej lekkiego odkurzenia i oczyszczenia obudowy.

A ile może taki sprzęt kosztować? Ich cena jest przeciętnie o nawet 1/3 niższa od ceny ich zupełnie nowiutkich pobratymców z tego samego modelu. A reprezentują one przecież tę samą jakość!

W ten sposób kupujący zyskuje godny uwagi sprzęt, przy dość sporej oszczędności.

Laptopy powystawowe sprzedaje wiele sklepów z asortymentem komputerowym, czy elektronicznym w ogóle, warto więc zainteresować się ich propozycjami.

Czy kupować komputer powystawowy?

Zakup komputera powystawowego jest obarczony pewnym ryzykiem wystąpienia usterki z powodu długiej eksploatacji. Warto zastanowić się, czy potencjalna oszczędność 30% ceny jest warta np. utraty cennych danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.