korpol.pl

Internet Komputery Marketing

małe słuchawki nauszne
Zakupy

Małe słuchawki nauszne, a może wersje douszne?

Jeśli by chcieć wybrać jeden, zdecydowanie najbardziej przydatny i najczęściej wykorzystywany dodatek do sprzętu elektronicznego, to z pewnością byłyby to słuchawki. Dzięki nim można słuchać muzyki nie tylko w domu, lecz również w drodze do pracy, na rowerze czy też podczas biegania, ale również grać w gry, czy też słuchać telewizji. Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, czy lepsze będą małe słuchawki nauszne, czy też może jednak lepsza okaże się wersja douszna?

Charakterystyka słuchawek nausznych

Słuchawki nauszne, czyli te, które zakładając, znajdują się na małżowinie usznej, to bardzo szczególny model. Jak łatwo się domyślić, posiadają kilka wad, lecz również ogromną ilość zalet. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?
Zdecydowanie najważniejszą zaletą takich modeli słuchawek jest ich niezwykła jakość dźwięku. Rzecz jasna zależy ona od konkretnego modelu, lecz nie da się ukryć, że nawet te modele z dolnej półki cenowej cechować się będą naprawdę dobrą głębią dźwięku, basu oraz wyraźnym brzmieniem. Powoduje to, że rewelacyjnie nadają się do słuchania w domu muzyki, telewizji, czy też do oglądania filmów lub grania w gry. Są bardzo ładnie wykonane, a także bardzo wygodne na głowie. Co prawda często można spotkać duże modele, które cechują się nieco zawyżoną wagą, co może być dotkliwe, lecz na ogół spotyka się dość małe słuchawki nauszne, o których można wręcz zapomnieć, że ma się je na głowie.

Charakterystyka słuchawek dousznych

Zupełnie innym modelem słuchawek są te, które umieszcza się nie na małżowinie, lecz wsuwa do wnętrza ucha. W tym wypadku można jednak wyróżnić dwa modele, czyli zwykłe douszne, a także kanalikowe. Te drugie cechują się o wiele lepszą dynamiką i głośnością, lecz również stanowić o wiele większe zagrożenie dla słuchu, ponieważ w znacznie większym stopniu oddziałują na narząd słuchu.
Dlaczego warto mieć takie właśnie słuchawki? Przede wszystkim dlatego, bo są bardzo dyskretne, a przy tym niezwykle wygodne. Rewelacyjnie sprawdzają się podczas słuchania muzyki poza domem np. w drodze do pracy w autobusie. Co więcej, mogą być z powodzeniem wykorzystywane podczas aktywności fizycznej. Dzięki temu, że wygodnie i pewnie siedzą w uszach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby były wykorzystywane podczas biegania czy też jazdy na rowerze. Oczywiście nie charakteryzują się tak dobrą jakością dźwięku jak modele nauszne, lecz nie taki jest ich cel i założenie stosowania. Głownie chodzi w tym wypadku o wygodę, oraz mobilność, a w tym zakresie sprawdzają się naprawdę rewelacyjnie.