korpol.pl

Internet Komputery Marketing

monitor poleasingowy
Zakupy

Monitor poleasingowy – czy warto go kupić?

Sprzęt poleasingowy staje się coraz popularniejszy na rynku wtórnym używanych komputerów. Bardzo chętnie kupowane są przez konsumentów nie tylko poleasingowe komputery stacjonarne, czy też laptopy, lecz również i same monitory. Co jednak bardzo ważne, szczególnie te ostatnie nadal wzbudzają dość duże kontrowersje. Czym zatem jest tak w ogóle sprzęty poleasingowe, a także jakie są wady i zalety poleasingowych monitorów i czy warto je kupić?

Czym jest sprzęt poleasingowy?

Żeby móc zrozumieć, czy warto kupić monitor poleasingowy, najpierw trzeba sobie zadać inne pytanie, a mianowicie, czym tak w ogóle jest poleasingowy sprzęt. Każdy doskonale wie, czym są używane monitory, czy też całe komputery. Modele poleasingowe również są używane, lecz nie przez osoby prywatne w domach, lecz przez pracowników w firmach. sprzęt na leasing najczęściej kupowany jest przed duże firmy, które w tani sposób wyposażają w ten sposób swoje biura w monitory, komputery i laptopy, a często nawet w drukarki i innego typu urządzenia. W sytuacji, gdy leasing się zakończy, co ma miejsce najczęściej po 3 latach, urządzenia te wystawiane są na sprzedaż, a w ich miejsce kupowane nowe, również na leasing.

Wady i zalety poleasingowych monitorów

Jak zatem widać po powyższym opisie, urządzenia poleasingowe faktycznie są dość nietypowe jeśli weźmie się pod uwagę standardowe używane sprzęty. Jakie są jednak konkretnie wady oraz zalety monitorów, które pochodzą właśnie z takiej sprzedaży i posiadają takie pochodzenie?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą w przypadku takich monitorów jest to, że są one w naprawdę rewelacyjnej kondycji. Zawdzięczają to przede wszystkim swojemu dość niskiemu wiekowi, który nie liczy sobie więcej niż 3 lata, lecz również doskonałym warunków, w których pracowały. Było to biuro, gdzie nie były poddawane zbyt wymagającym zadaniom.

Jeśli natomiast chodzi o wady takich urządzeń, to nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejsza jest w tym wypadku długa i regularna praca. Monitory te pracowały przez minimum 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Żaden inny monitor domowy tak intensywnie nie jest wykorzystywany.

Zasadne zatem staje się pytanie, czy pomimo tych wad, warto kupić sobie taki model monitora? Jak się okazuje jak najbardziej tak, ponieważ choć faktycznie działał on regularnie i dość długo, to jednak w dalszym ciągu są to urządzenia w bardzo dobrej formie, bez wyraźnych oznak zużycia zarówno od strony wizualnej, jak i również tego, jak wyświetlają obraz. Sprawia to, że jest to doskonały sposób na stanie się właścicielem dobrego i taniego monitora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *