Tutaj jesteś

Rewolucja w zasilaniu elektroniki: dlaczego akumulatory litowo-jonowe Samsunga zmieniają grę?

9 kwietnia 2024 Elektronika elektronika

Rynek zasilania nieustannie się rozwija, zarówno pod względem technologii, jak i nowych producentów oferujących tańsze baterie. Nie jest jednak przypadkiem, że w rankingach popularności i niezawodności od lat przodują akumulatory litowo-jonowe Samsunga. Znana marka przekłada się na wyższą cenę, ale jednocześnie gwarantuje szereg istotnych, praktycznych korzyści.

Jakość to bezpieczeństwo

Dużo mówi się o ryzyku związanym z przegrzewaniem i eksplozjami baterii Li-Ion. Zależy ono w dużej mierze od sposobu użytkowania ogniw, ale jest również wynikową jakości komponentów oraz standardów produkcyjnych.

Akumulatory litowo-jonowe Samsunga powstają w zakładach, w których priorytetami są bezpieczeństwo użytkowników i zachowanie renomy marki. Surowe normy wdraża się od fazy projektowania po produkcję ogniw. Baterie są więc szczelne, mają solidną obudowę oraz wbudowane zabezpieczenia wewnętrzne, takie jak bezpiecznik, rozłącznik ciśnieniowy czy separator o powiększonej odporności. 

Akumulatory litowo-jonowe Samsunga pracują na siebie

Porównując ekonomiczność baterii dostępnych na rynku, należy brać pod uwagę nie tylko ich cenę, ale przede wszystkim wydajność i żywotność. Te właśnie parametry decydują o opłacalności inwestycji.

W testach i analizach prowadzonych na przestrzeni lat akumulatory litowo-jonowe Samsunga potwierdzają swoją efektywność. Ogniwa odznaczają się nadprzeciętnie wysoką gęstością energii, dzięki czemu urządzenia pracują dłużej bez konieczności ponownego ładowania. Zaletą jest również niski poziom samorozładowania, który dodatkowo wydłuża czas jednego cyklu.

Baterie Li-Ion marki Samsung są chwalone także za szeroki zakres prądów pracy i naturalnie długą żywotność. Jako źródło zasilania okazują się więc bardzo opłacalne i zapewniają satysfakcję z maksymalnych osiągów wybranego sprzętu. 

Wszechstronność zastosowań

Dwa najpopularniejsze typy akumulatorów litowo-jonowych Samsunga to cylindryczne modele 18650 oraz 21700. Są one oferowane w szerokim zakresie pojemności, od 1900 do nawet 5000 mAh. Dzięki tej różnorodności gwarantują wszechstronne możliwości zastosowania.

Ładowalne baterie Li-Ion Samsunga wykorzystuje się do zasilania najprostszych urządzeń typu golarki czy elektryczne szczoteczki do zębów, zatem dbają one o komfort codziennego życia. Znajdują jednak także zastosowanie w sprzęcie oświetleniowym, elektronarzędziach i narzędziach ogrodniczych, a więc wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka wydajność. 

Są obecne również w elektronice i przyrządach GPS, warunkując sprawne działanie złożonych systemów informatycznych czy logistycznych. Jedno z ważniejszych zastosowań to też napędy elektryczne do skuterów, wózków czy motocykli. Liczne grono fanów mają także pośród właścicieli rowerów elektrycznych. 

Dystrybucją akumulatorów litowo-jonowych Samsunga w Polsce i fachowym doradztwem w ich zakresie zajmuje się firma Wamtechnik: https://wamtechnik.pl/produkty/technologie-litowe/akumulatory-litowo-jonowe-li-ion/akumulatory-litowo-jonowe-li-ion/

Materiał zewnętrzny

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

elektronika