korpol.pl

Internet Komputery Marketing

Skąd ściągać filmy,
Zakupy

Skąd ściągać filmy, e-booki, muzykę… za darmo?

Współczesny świat mocno przeniósł się do sieci. Większość muzyki i różne kultowe filmy możemy dziś oglądać za darmo lub za drobną opłatą w Internecie. Gdzie ściągać filmy, muzykę czy e-booki za darmo?

Skąd ściągać muzykę za darmo?

Jest dzisiaj sporo stron, które oferują darmowe ściąganie muzyki z Internetu. Istnieją witryny takie jak YouTube, dzięki którym ulubione utwory obejrzysz w wersji wideo – natomiast jeśli chodzi o samo ściąganie audio, sprawa może się już trochę komplikować. Nie wszystkie serwisy muzyczne oferują pobieranie muzyki za darmo, a jeśli to robią, takie działanie może być nielegalne. Istnieje jednak kilka stron, które są sprawdzone i pozwalają na swobodne słuchanie muzyki na dysku. Dokładnej, serwisy z muzyką za darmo wymienia kochamczytac.pl (zobacz listę), warto zapoznać się z wszystkimi opcjami i przetestować każdą z nich.
Muzyki możesz słuchać między innymi na Spotify, Google Play, czy też serwisach takich jak Deezer. Część z nich oferuje muzykę nawet najmniej znanych artystów, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej.

Gdzie ściągać e-booki za darmo?

Papier od dawna nie jest w czytelnictwie numerem jeden. I choć księgarnie nadal pękają w szwach, to coraz więcej osób decyduje się na czytanie książek w formie elektronicznej. Aby ściągać darmowe lektury, warto znać kilka adresów, które proponują wybrane pozycje bez opłat. Jedną z kluczowych stron jest cyfrowa biblioteka „Wolne Lektury”, gdzie znajdziesz zarówno nowości, jak i klasyki literatury. Strona oferuje także dostęp do bezpłatnych szkolnych lektur.
Książki bez opłat ściągniesz także na stronie Chmura Czytania. Znajdziesz tutaj pozycje w formatach tekstowych, a czasem nawet MP3.
E-booki pobierzesz również na stronie Ebooks43.pl, gdzie możesz ściągnąć różnego rodzaju nowości, ale także mało znane felietony czy reportaże.
Jeśli natomiast chodzi o treści początkujących twórców, polecany jest Wattpad. Są tutaj pozycje zarówno płatne, jak i darmowe, wielu twórców traktuje jednak serwis jako możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców.

Gdzie oglądać, ściągać filmy online?

Filmy to zagadnienie, które interesuje Polaków chyba najbardziej. Istnieją różnego rodzaju serwisy z filmami, które możesz oglądać online, jeśli jednak chodzi o samo pobieranie produkcji, jest już nieco trudniej. Generalnie, istnieją programy komputerowe, które pozwalają ściągać filmy z darmowych serwisów, takich jak CDA, VOD, czy Netflix. Jeśli jednak takiego nie masz, możesz pobierać filmy w formacie MP3 na takich stronach, jak:

  • Chomikuj.pl,
  • 3filmy,
  • Altube.

Są to mało popularne serwisy, ale swego czasu można było na nich znaleźć naprawdę sporo rzeczy. W przypadku Chomikuj.pl, mamy do dyspozycji darmową ilość transferu, resztę natomiast trzeba dokupić. W klasycznym rozwiązaniu wystarczy nam jednak mocy na ściągnięcie jednego, czasem nawet dwóch filmów, warto więc zainstalować program i popróbować, czy taki sposób na pobieranie wideo się nam spodoba.