korpol.pl

Internet Komputery Marketing

Baterie w modelach iPhone
Komputery

Baterie w modelach iPhone – czy są coraz lepsze?

Jeszcze kilkanaście lat temu, za czasów królowania modelu iPhone 5, wiele mówiono o największej wadzie tego modelu – ekstremalnie słabej baterii, która w momencie wyeksploatowania nie była w stanie wytrzymać pełnego dnia roboczego. To właśnie ten element stał się polem do pośmiewiska, co Apple wzięło sobie do serca. Jak teraz wygląda kwestia baterii w telefonach z nadgryzionym jabłkiem i co zrobić, jeśli jej żywot zbliża się ku końcowi?

Ile trzyma bateria w iPhone?

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką bierzemy pod uwagę przy zakupie nowego smartfona, jest czas pracy baterii na jednym ładowaniu. Kiedyś, gdy smartfon faktycznie służył nam jedynie do prowadzenia rozmów, czynnik ten nie był tak istotny. Teraz jednak dobie cyfrowego biura z poziomu smartfona jest to istotny parametr. W przypadku smartfonów Apple bateria co do zasady, przy normalnym użytkowaniu powinna zapewnić nam 12 godzin pracy bez potrzeby ładowania. Jest to jednak sytuacja, w której nasza bateria jest nowa i niewyeksploatowana. Taki stan baterii jest aplikowalny dla najnowszych smartfonów, takich jak bateria iPhone X, jednak starsze modele, typu bateria iPhone 7 również powinny zapewnić nam taką długość pracy. 

Najnowszy iPhone 14 – jaka bateria?

By zweryfikować, czy projektanci Apple robią w tym obszarze jakikolwiek krok naprzód, warto przeanalizować parametry baterii najnowszego modelu – iPhone 14. W swojej standardowej wersji posiada baterie o pojemności 3279 mAh, co w porównaniu do poprzedniej edycji iPhone 13 z baterią 3227 mAh stanowi delikatny krok naprzód. Gdyby spojrzeć na porównanie takiej objętości do tego, co oferuje nam konkurencja, złapaliśmy się za głowę. Apple jednak, dzięki innemu systemowi operacyjnemu może pozwolić sobie na mniejszą pojemność baterii dzięki świetnej integracji urządzenia z oprogramowaniem. Wciąż więc możemy mówić o tym, że iPhone zapewni nam nawet 12 godzin swobodnej rozgrywki na jednym ładowaniu.

Co, gdy bateria się wyeksploatuje?

Nie jest tajemnicą, że baterie są tworzone z myślą o określonej liczbie cykli ładowania. W przypadku telefonów iPhone jest to około 700 do 900 pełnych ładowań. W miarę, gdy przybliżamy się do tej granicy, możemy mówić o coraz gorszej dyspozycji telefonu. Oczywiście możemy wspomagać się dodatkowymi procesami związanymi z polepszeniem stanu baterii, jednak musimy powiedzieć sobie szczerze – to najlepszy czas na jej wymianę. Dlatego też wymiana baterii iPhone 11 Pro oraz w każdym innym modelu powinna odbywać się z w profesjonalnym serwisie, który w rozsądnej cenie wykona taką usługę nawet na miejscu. 

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.