korpol.pl

Internet Komputery Marketing

jak zamontować telewizor na ścianie
Elektronika

Jak zamontować telewizor na ścianie w salonie?

Telewizor jest jednym z najważniejszych sprzętów technologicznych w naszych domach. Praktycznie każdy w domu go ma a czasem mamy go w kilku sztukach. Obecnie bardzo modne stały się telewizory bardzo nowoczesne, z mnóstwem przydatnych funkcji. Mają one duże formaty i idealnie czysty obraz.

Montaż telewizora w salonie

Wybór nowego telewizora wcale nie jest łatwy. Trzeba się dobrze zastanowić jakie chcemy mieć funkcje w telewizorze, jaka wielkość nas interesuje, jaki ma mieć obraz. Po zakupie pozostaje jeszcze kwestia jego montażu w domu. Najpierw trzeba wybrać miejsce w którym telewizor ma zawisnąć. Najczęściej to właśnie salon w domu jest miejscem gdzie montuje się telewizor, bo dzięki temu cała rodzina może wspólnie spędzać czas oglądając ciekawe filmy, bajki czy programy.

Jak zamontować telewizor na ścianie?

Kiedy już wybierzemy pomieszczenie w którym chcemy mieć telewizor, musimy jeszcze wybrać miejsce gdzie ma on zawisnąć. Oczywiście każdy telewizor można postawić na półce rtf jeśli taką posiadamy. Każdy telewizor ma specjalny stojak. Jednak coraz częściej odchodzi się od stawiania telewizora na szafce, obecnie modne stało się montowanie telewizorów na ścianie. W tym celu trzeba się najpierw zaopatrzyć w porządny wieszak na ścianę, który będzie dostosowany do wielkości telewizora i jego wagi. Wieszak ten należy zamontować zgodnie z instrukcją, przymocowując go specjalnymi wkrętami do ściany. Drugą część wieszaka przykręca się do pleców telewizora i dopiero potem całość montuje się razem na ścianie. Dzięki zastosowaniu takiego wieszaka można powiesić telewizor na dowolnej ścianie.

Jak przeprowadzić demontaż telewizora ze ściany?

Najpierw poluzuj wkręty łączące obie części uchwytu na telewizor. Zdejmij telewizor z wieszaka, następnie odkręć część przykręconą do tyłu telewizora. Następnie możesz zamontować ten element na innym telewizorze i ponownie zamontować go na elemencie wieszaka przytwierdzonym do ściany. Alternatywnie, jeżeli chcesz całkowicie zdemontować wieszak ścienny na telewizor — odkręć śruby przytwierdzające wieszak ścienny do ściany. Po ich demontażu możesz bezpiecznie usunąć naścienny wieszak na telewizor.

Czy powieszony telewizor na ścianie jest bezpieczny?

Wiele osób ma obawy czy telewizor powieszony na ścianie jest w pełni bezpieczny? Oczywiście, że tak. Konstrukcja wieszaka na ścianę pod telewizor jest bardzo solidna, wytrzymała i dostosowana do różnych gabarytów telewizorów. Telewizor powieszony na ścianie jest o wiele bezpieczniejszy niż jakby stał na półce, bo wtedy przy najmniejszym jego potrąceniu może spaść i się rozbić. Na pewno więc opłaca się kupić wieszak do telewizora i powiesić go na ścianie, bo wtedy zabezpiecza się telewizor przed upadkiem i zniszczeniem.

Warto też wspomnieć o tym, że telewizor wiszący o wiele łatwiej się ogląda. Obraz jest umieszczony na odpowiednim poziomie, ekran jest też w odpowiedni sposób oddalony od widzów, co chroni ich wzrok. Na pewno więc opłaca się powiesić telewizor na ścianie, tym bardziej że jego montaż jest bardzo prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *