Tutaj jesteś

Jak wybierać myszki komputerowe?

17 grudnia 2020 Zakupy myszki komputerowe


Myszka komputera to zdecydowanie najważniejsze urządzenie podłączane do komputera. Jak się jednak okazuje, pomimo tego, że każdego dnia korzystają z nich setki milionów ludzi, nadal wybranie odpowiedniego dla siebie modelu sprawia ogromne trudności. Na co zatem warto zwracać uwagę, gdy wybiera się myszki komputerowe?

Jaki sensor?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jeśli chodzi o wybranie odpowiedniej dla siebie myszki komputerowej, jest zdecydowanie się na jej właściwy sensor. Na szczęście na rynku istnieją obecnie tylko dwa rozwiązania, czyli myszki laserowe oraz optyczne. Czym się one różnią od siebie?
Mysz optyczna to model, który określa położenie za sprawą miniaturowej kamery, podświetlając powierzchnię czerwoną diodom. Model laserowy natomiast używa do tego celu promienia lasera. Oczywiście laserowa wersja jest dokładniejsza oraz czulsza, lecz co bardzo ważne, nie może być używana na każdej powierzchni. Co ciekawe, nie ma z tym żadnego problemu wersja optyczna.

Jaki sposób przesyłu danych?

Kolejnym niezwykle ważnym parametrem wyboru myszki jest to, czy ma to być model przewodowy, czy też bezprzewodowy. Wbrew pozorom metoda komunikacji z komputerem jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na wiele czynników typowo użytkowych.
Nie da się ukryć, że zdecydowanie najstabilniejszym połączeniem charakteryzuje się wersja przewodowa. Nic bowiem nie zastąpi po prostu zwykłego przewodu jeśli chodzi o jakość przesyłu danych. Z drugiej jednak strony myszka bezprzewodowa daje naprawdę ogromne poczucie wygody. Bez plączącego się na biurku kabla praca i korzystanie z komputera jest bardziej komfortowe, oraz zwyczajnie przyjemniejsze. Niestety wersja bezprzewodowa jest cięższa, ponieważ wyposażona jest w dodatkowy akumulator lub po prostu baterie. Oznacza to drugą wadę, czyli krótki czas działania i konieczność wymiany baterii lub też naładowanie urządzenia.

Cechy dodatkowe

Myszki komputerowe to jednak nie tylko sprawy czysto techniczne, określające to, jaki jest w nich użyty sensor czy też, jaka jest metoda przesyłu danych. Myszka komputerowa to sprzęt bardzo osobisty, który musi być odpowiednio dopasowany do osobistych preferencji. Oznacza to, że ogromną uwagę trzeba także przyłożyć do ergonomii oraz dopasowania myszki do dłoni. Źle leżąca, lub też za mała, lub za duża, będzie bardzo nieprzyjemna i niekomfortowa podczas codziennego jej używania. Warto również mieć na uwadze to, aby posiadała ona programowane przyciski, dzięki czemu będzie można je ustawić w taki sposób, aby możliwie jak najlepiej się z nich korzystało.

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fifa 2024

Ciekawostki o FIFA 24

3 czerwca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

gramofon