Tutaj jesteś

Kiedy powstało League of Legends?

2 stycznia 2024 Gry komputerowe


League of Legends, często nazywane LoL, to jedna z najpopularniejszych gier wieloosobowych na świecie. Ale kiedy dokładnie powstało to ambitne dzieło, które przyciągnęło miliony graczy na całym świecie? Zapraszam do krótkiej podróży w przeszłość, aby dowiedzieć się więcej o początkach, rozwoju i osiągnięciach tego fenomenu w świecie gier.

Sprawdź także: Ile jest postaci w League of Legends: Sprawdź liczbę bohaterów w popularnej grze

Początki League of Legends

League of Legends powstało z inicjatywy niezależnej firmy Riot Games. Zostało zapowiedziane po raz pierwszy na konwencie gier komputerowych w 2008 roku, a produkcją zajął się zespół składający się z twórców Warcraft III: The Frozen Throne i World of Warcraft. LoL zadebiutowało na rynku 27 października 2009 roku i od tego czasu nieprzerwanie zyskuje nowych graczy.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Laborum tempore omnis quia temporibus doloremque. Dolorum quae illum veniam aspernatur dignissimos, pariatur, assumenda qui vitae, praesentium sequi natus vitae, sit!

Rozwój i popularność gry

League of Legends szybko zdobyło popularność wśród miłośników gier komputerowych. Złożona i dynamiczna rozgrywka, unikalne postacie oraz regularne aktualizacje sprawiały, że gracze nie przestawali się nią fascynować. W 2012 roku LoL osiągnęło już 70 milionów graczy rejestrowanych, a liczba ta nadal rośnie.

Ważnym aspektem rosnącej popularności gry jest jej aktywna scena esportowa. Pierwsze Mistrzostwa Świata w League of Legends odbyły się w 2011 roku, a od tego czasu turnieje te gromadzą miliony widzów z całego świata.

Osiągnięcia i wpływ na rynek gier

League of Legends przez lata swojego istnienia zdobyło wiele prestiżowych nagród. W 2011 roku zostało mianowane grą roku przez PC Gamer, a także zdobyło nagrodę Golden Joystick Award za najlepszą grę online.
Jednak najważniejszym osiągnięciem gry jest zapewne wpływ, jaki wywarła na rynek gier.

League of Legends jest często uważane za pioniera gatunku gier MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), który jest teraz jednym z najpopularniejszych w branży. Rozgrywka opierająca się na współpracy i rywalizacji między graczami, skomplikowane strategie i rozbudowana metagame przyciągają miliony graczy, a wiele firm próbuje naśladować sukces LoL tworząc własne produkcje w tym gatunku.

Jedno jest pewne – od momentu swojego powstania, League of Legends zrewolucjonizowało rynek gier komputerowych i nadal ma na ten rynek duży wpływ.

Sprawdź też: Turnieje league of legends – na czym polegają?

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

smartwatch dla aktywnych