Producenci podzespołów elektronicznych, którzy działają kompleksowo, mają w swojej ofercie nie tylko montaż komponentów, programowanie czy pokrywanie gotowych produktów lakierami lub zalewami zabezpieczającymi, lecz także różnego rodzaju testy, a nawet montaż końcowy w urządzeniach docelowych. Na czym polega ta ostatnia usługa?
Coraz więcej firm zainteresowanych zleceniem produkcji elektroniki szuka przedsiębiorstw, które działają kompleksowo. Klienci oczekują, że producent podzespołów elektronicznych będzie w stanie nie tylko wykonać montaż powierzchniowych (montaż SMT) lub montaż przewlekany (montaż THT) i przeprowadzić szereg testów potwierdzających najwyższą jakość płytek PCB, lecz także zaprogramować obwody drukowane i pokryć je zalewami zabezpieczającymi.
Takie powierzenie wszystkich usług jednemu podwykonawcy – w tym przypadku dostawcy EMS – pozwala na zmniejszenie kosztów i zaoszczędzenie czasu, umożliwia skupienie się na rozwoju własnego biznesu, a jednocześnie daje dostęp do wysokiej jakości procesu technologicznego, którego nie przeprowadzilibyśmy w ramach indywidualnych zasobów. Kompleksowa oferta otwiera także możliwość skorzystania z usług dodatkowych takich jak montaż Box Building.
Czym jest montaż Box Building?
Montaż końcowy, czyli Box Building – co to takiego?
Montaż w elektronice kojarzy się przede wszystkim z przytwierdzaniem komponentów do płytek PCB, czyli z montażem SMT lub THT. W rzeczywistości istnieje jeszcze jeden rodzaj montażu, który może wykonać dostawca usług EMS. Jest to montaż Box Building nazywany również końcowym albo finalnym.
Montaż końcowy to proces, w ramach którego elementy i podzespoły elektroniczne takie jak np. gotowe płytki drukowane mocuje się w obudowach docelowych.
W zależności od potrzeb klienta montaż może obejmować także budowę kompletnych urządzeń elektronicznych z dostarczonych części, nanoszenie oznaczeń, przykręcanie elementów mechanicznych oraz mocowanie przewodów.
Po zakończeniu montażu Box Building gotowe produkty pakowane są w opakowania transportowe albo od razu w opakowania handlowe.
Czy warto zlecić montaż końcowy dostawcy usług EMS?
Dlaczego część firm decyduje się na zlecanie montażu końcowego na zewnątrz? Głównie ze względu na możliwość ograniczenia kosztów, szansę zaprojektowania własnej koncepcji montażu, skrócenie ogólnego czasu produkcji oraz zmniejszenie liczby kontrahentów przyczyniających się do powstania ostatecznej wersji produktu.
Dzięki temu, że wszystkim zajmuje się jeden dostawca, nie ma konieczności przewożenia płytek PCB do miejsca, gdzie zostaną zamontowane ani nie trzeba zgrywać terminów pomiędzy dwoma podwykonawcami. Jednocześnie można uwolnić własne zasoby produkcyjne, co w wielu przypadkach bezpośrednio przekłada się na większe zyski.
Szukasz firmy działającej kompleksowo i mogącej przeprowadzić montaż końcowy? Sprawdź ofertę Printor: https://printor.pl. To doświadczony producent elektroniki, którego montownia elektroniki jest wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia.
Artykuł sponsorowany