Tutaj jesteś

Paysafecard jako forma płatności internetowej

18 sierpnia 2022 Zakupy paysafecard

W dzisiejszych czasach handel internetowy z powodzeniem wypiera klasyczną, stacjonarną formę robienia zakupów. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem robienie zakupów przez internet pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także jest znacznie wygodniejsze. Ponadto internet daje nieograniczone możliwości poszukiwania okazji zakupowych. Aktualnie istnieje tak wiele sklepów internetowych, że każdy za pośrednictwem Internetu powinien znaleźć coś dla siebie. Robienie zakupów w ten sposób wiąże się jednak najczęściej z koniecznością wykonywania płatności online. Wiele sklepów nie oferuje klasycznej dostawy kurierem, gdzie wykonuje się płatność przy odbiorze przesyłki. Tego typu rozwiązanie stwarza wiele niedogodności dla właścicieli sklepów internetowych, dlatego większość z nich w swoich sklepach stawia na płatności internetowe.

Jakie istnieją formy płatności online?

Jedną z najbardziej klasycznych i popularnych form płatności online jest klasyczny przelew. Polega on na przelaniu pieniędzy z naszego konta osobistego na konto odbiorcy. Po wpisaniu rachunku odbiorcy, ustalamy odpowiednią kwotę i czekamy aż środki znajdą się na koncie osoby, której wykonaliśmy przelew. Przelew tradycyjny cieszy się dużym uznaniem, jednak nie należy on do najbardziej wygodnych form płatności. Wykonywanie przelewów wiąże się również z ryzykiem utraty pieniędzy, jeśli na przykład wpiszemy zły numer rachunku odbiorcy. Ponadto w przypadku przelewu tradycyjnego, często trzeba poczekać kilka dni, aż środki znajdą się na koncie odbiorcy.
Znacznie wygodniejszą formą płatności jest BLIK. Większość sklepów internetowych wyposażona jest w specjalne procesory płatnicze, dzięki którym możemy od ręki zapłacić za swoje zamówienie. Płatność przy pomocy narzędzia jakim jest BLIK, opiera się na wpisaniu sześciocyfrowego kodu, a następnie potwierdzeniu w aplikacji mobilnej, że wykonaliśmy płatność.

Paysafecard – najbezpieczniejsza forma płatności online

Inną równie popularną formą płatności jest paysafecard online. Jest to rodzaj karty przedpłaconej, co oznacza, że na karcie mamy do dyspozycji taką kwotę, jaką sami wcześniej ustaliliśmy. Jeśli na przykład zakupimy paysafecard za 50 zł, to taką kartą możemy zrobić zakupy za maksymalnie 50 zł. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza forma płatności, ponieważ w przypadku płatności kartą przedpłaconą nie istnieje możliwość wydania większej ilości pieniędzy, niż sami wcześniej ustaliliśmy. Płatność przy użyciu paysafecard polega na wpisaniu odpowiedniego kodu, który znajduje się na karcie. Jeśli kod jest prawidłowy, z karty przedpłaconej pobierane są pieniądze.

aparat bezlusterkowy

Redakcja korpol.pl

Hej! Witamy na blogu Korpol! Znajdziesz tutaj masę artykułów, dotyczących nowych technologii, IT i komputerów. Dowiedz się jak przebiega proces projektowania gier internetowych i jakie języki programowania są najciekawsze. Poznaj niesamowite funkcje smartfonów, dzięki którym zadbasz o swój telefon! Zostań z nami na dłużej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie słuchawki wybrać