korpol.pl

Internet Komputery Marketing

podsłuchy
Elektronika

Podsłuchy- urządzenia, które pozwalają zebrać i utrwalić bardzo wiele cennych informacji

Informacja to potęga i o tej zależności wiadomo od dawna. Kto ma dostęp do cennych informacji, ten może z nich zrobić cenny użytek. Niemniej niektórych danych nie da się zdobyć legalnie, trzeba je wyłudzić lub uzyskać podstępem. Do tego służą właśnie podsłuchy.

Czym są podsłuchy?

To urządzenia do rejestracji dźwięku. Są one na tyle niepozorne i małe, że można je błyskawicznie i niepostrzeżenie ukryć, tak że stają się kompletnie niewidoczne. Głównym celem działania podsłuchów jest nagrywanie rozmów.

Najlepiej, żeby były one przeprowadzane niedaleko urządzenia szpiegującego, wtedy ich jakość wzrasta. A to dlatego, że słychać każde słowo, które wypowiada obiekt obserwacji. Podsłuchy są nazywane pluskwami, gdyż są mikroskopijnych rozmiarów i da się je praktycznie ukryć w każdym przedmiocie z gospodarstwa domowego.

W jakim celu się je zakłada

Po pierwsze, by móc dokładniej inwigilować upatrzoną przez siebie osobę. Jeśli tylko będzie w pobliżu nadajnika szpiegującego, żadne jej słowa wypowiedziane głośno nie umkną uwadze obserwującego. Po drugie podsłuchy instaluje się po to, żeby zebrać twarde dowody przeciwko komuś i mieć na niego haka w razie ewentualnej konfrontacji. Po trzecie podsłuchy to dowody rzeczowe w rozmaitych sprawach karnych. Toteż nagrania z nich pochodzące sąd może wziąć pod uwagę przy rozpatrywaniu danej sprawy.

Czy każdy może zainstalować komuś podsłuch?

Na szczęście nie. By dostać pozwolenie na zainstalowanie komuś podsłuchu, należy mieć pozwolenie z prokuratury. Poza tym, aby to uczynić, muszą zaistnieć ku temu wyraźne przesłanki. Osoba, która ma zostać poddana takiej formie inwigilacji, zazwyczaj jest podejrzewana o jakieś poważne przestępstwo.

Prokuratura nie ma natomiast prawa zakładać podsłuchy u obywateli, którzy nie złamali prawa i nie są o nic oskarżani. Podsłuchy to taki rodzaj tajnego wywiadu. Ich skuteczność rośnie, gdy nie są przez nikogo dekonspirowane.

Kto używa w swojej pracy tego rodzaju urządzeń?

Po pierwsze z tego rodzaju urządzeń korzysta policja i prokuratura. Po drugie podsłuchów nie wahają się zakładać również agenci specjalni z ABW. Podsłuchy to także narzędzie pracy wszelkiej maści detektywów, którzy zbierają w ten sposób materiały świadczące o małżeńskiej zdradzie.

Chcą przy ich pomocy przedstawić niezbite dowody, że osoba, która ich wynajęła, jest notorycznie zdradzana przez współmałżonka. Wreszcie urządzenia te pomagają wykrywać wszelakie afery odkrywane nagłaśniane przez dziennikarzy śledczych. Jak widać, podsłuchy mają bardzo szeroką gamę zastosowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *